• Ak deťom zoberiete Boha, prežijú svoj život v strachu, a keď dosiahnu svoje ciele, zistia, že z nich nemajú plnú radosť. A. Srholec
      • Vieme ako na to
      • Každý deň prežívajte tak, ako by bol posledným dňom vášho života. Don Bosco
      • Každý z nás je iný, ale originál.
      • Nestrácajte čas, robte dobre a robte veľa dobra. Nikdy neoľutujete, že ste to robili. Don Bosco
        • Arakovo

Vo štvrtok 18. apríla 2024 sa deti z MŠ zúčastnili na enviromentálnom vzdelávacom programe s papagájmi - ARAKOVO z Bojníc. Dozvedeli sa, že papagáje sa môžu dožiť až 90 rokov i to, aká je ich potrava. Deti mohli papagáje nakŕmiť orechami a prejsť skúškou odvahy s papagájom na ruke.

• Zážitkové centrum vedy Aurelium

Dňa 23. apríla žiaci 5. až 9. ročníka navštívili zážitkové centrum vedy „Aurelium“ v Bratislave. Výstava je zameraná technike, svetlu a optike, chémii a biológii, elektromagnetizmu, matematike a robotike. Žiaci spoznávali prostredníctvom jedinečných exponátov, ako v praxi fungujú poučky, ktoré sú v učebniciach a zábavnou formou pomocou hier a pokusov experimentovali a objavovali základné vedecké poznatky a princípy a ich využitie v reálnom živote. Potom pokračovali prehliadkou prírodovedného múzea, kde sa postupne zoznamovali so živou a neživou prírodou rôznych prostredí na Zemi, pestrosťou a rozmanitosťou živých organizmov a mineralogickou expozíciou.

• Marec v ŠKD

Počas marca sme sa s radosťou zapojili všetky oddelenia s deťmi do 15.ročníka Celoslovenského detského čitateľského maratónu ,,Čítajme si 2024" v našej školskej knižnici. Deti si doniesli svoje obľúbené knihy, navrhli a urobili si originálne obaly. Diskutovali sme aj o používaní piktogramoch, emotikonoch, gestách v našom živote. Deti vyrobili darčeky pre svoje mamy, babky, krstné mamy k MDŽ. S radosťou vyrobili papierové košíky s prekvapením ku Dňu otvorených dverí našej školy.
            Počas prírodovedno – environmentálnej činnosti sme sa rozprávali o jarných prácach v záhrade, biohospodárstve. Počas Veľkého týždňa sme si s deťmi pripomenuli udalosti Veľkej noci. Deti si vyrobili z papiera svoj kríž.

• Plavecký kurz detí z MŠ

Naši predškoláci absolvovali týždenný plavecký kurz (8. 4. - 12. 4. 2024) na ZŠ Novomeského v Trenčíne. Deťom sa počas kurzu venovali skúsení tréneri z Penguin sport clubu, ktorí hravou a zábavnou formou deti zbavili strachu z vody a naučili ich základy plávania - ľah na chrbte a bruchu, správna technika dýchania, pohybu nôh a rúk... Deti si na konci kurzu vyskúšali súťaž v plávaní na dĺžku bazéna, dostali sladkú odmenu a diplom. Trénerom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa opäť o rok.

• Zápis žiakov do základnej školy

Ďakujeme všetkým rodičom budúcich prvákov a aj rodičom žiakov úvodného ročníka pre narušenú komunikačnú schopnosť, ktorí prišli zapísať svoje dieťa do našej ZŠ. Potešili nás svojím záujmom, prejavením dôvery, spokojnosti a povzbudili nás do ďalšej práce.

Na našich budúcich školákov sa tešíme v septembri a želáme im veľa úspechov pri plnení školských povinností. Budeme sa snažiť, aby sa vaše deti v našej škole cítili dobre, a aby si osvojili nielen vedomosti, ale i kresťanské a morálne hodnoty, ktoré naša škola ponúka.

• Úspechy v biologickej olympiáde

Dňa 14. apríla sa v CVČ v Dubnici nad Váhom konalo okresné kolo 58. ročníka biologickej olympiády kategórie E.

V tomto školskom roku sa do olympiády – do oblasti zoológie zapojili dve žiačky. Zo VII. ročníka Lívia Jurigová a z IX. ročníka Lenka Štefúnová. Do oblasti geológie sa zapojila žiačka IX. ročníka Nella Kolenová. Náročnosť úloh veľmi stúpa a to sa odráža i v klesajúcom počte riešiteľov, pretože príprava vyžaduje veľa času. Naši súťažiaci nesklamali a ich veľmi náročná celoročná príprava im priniesla výborné umiestnenia. Lenke Štefúnovej a Nelle Kolenovej 2. miesto a Lívii Jurigovej 3. miesto.

Piatok 26. 4. 2024