Novinky

 • Turnaj vo futbale cirkevných škôl Žilinskej diecézy

  Dňa 7.11. 2018 sa našim chlapcom podarilo obsadiť 1. miesto v diecéznom turnaji Žilinskej diecézy. V Tepličke nad Váhom sa stretlo 10 pomerne silných družstiev. Všetky sme úspešne porazili a odniesli sme si putovný pohár Žofie Bosniakovej.Gratulujeme!

 • Putovná výstava

  Dňa 5. 11. 2018 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili putovnej výstavy, ktorá nesie názov Anna Franková – odkaz dejín dnešku. Hlavným námetom výstavy je životný príbeh mladej židovky Anny Frankovej počas druhej svetovej vojny. Svoje myšlienky a pocity si v úkryte zapisovala do denníka, ktorý sa po jej smrti stal svetoznámym. Výstava ponúkla žiakom pohľad na problematiku obdobia druhej svetovej vojny, historickú faktografiu a poukázala na otázku diskriminácie v minulosti i súčasnosti na základe rôznorodých kritérií. Celou výstavou sprevádzali našich žiakov vyškolení študenti z Gymnázia v Dubnici nad Váhom.

 • Aurélium

  Dňa 24. októbra žiaci 6.,  7. a 8. ročníka navštívili zážitkové centrum vedy „Aurelium“ v Bratislave. Výstava je zameraná technike, svetlu a optike, chémii a biológii, elektromagnetizmu, matematike a robotike. Žiaci spoznávali prostredníctvom jedinečných exponátov, ako v praxi fungujú poučky, ktoré sú v učebniciach a  zábavnou formou pomocou hier a pokusov experimentovali a objavovali základné vedecké poznatky a princípy a ich využitie v reálnom živote. Najviac ich zaujala malá laserovú šou, ktorá sa odohrávala na prototype auta.

   

   

 • Duchovné cvičenia

  V dňoch 12.- 14. 10. 2018 sa učitelia našej školy  zúčastnili duchovných cvičení pod vedením dona P. Piatrova v Oščadnici. Atmosféru rodinnosti umocnila slnkom zaliata krása jesennej prírody, prednášky, sväté omše, spoločné aktivity a vychádzky.  Zamysleli sme sa nad svojím povolaním učiť, mať rád , formovať charaktery detí a ochotou poznať pravdu o sebe.

                 Ďakujeme pani riaditeľke Pastierikovej, donovi Piatrovi a všetkým, ktorí sa o nás postarali.

 • Výchovný koncert

  Dňa 22. októbra sa žiaci 4. – 9. ročníka zúčastnili hudobno-výchovného koncertu „Trinásta komnata”. Program sa dotýkal tém, ako sú  alkohol, drogy, fajčenie, šikanovanie. Nazrel do sveta dnešnej mladej generácie cez dvere zakázanej trinástej komnaty, ktorá je symbolom zla, no súčasne však otvoril dvere iných komnát, cez ktoré vedie cesta k úspechu -  empatia, priateľstvo, pomoc a dobro.

   

 • Stretnutie s bývalými zamestnancami školy

  Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sa dňa 16.10.2018 v našej škole uskutočnilo stretnutie s bývalými pracovníkmi školy, ktorí sú už na zaslúženom dôchodku.

  Na tomto milom posedení sa prítomným najskôr predstavili žiaci 4. ročníka pod vedením Mgr. Bajčíkovej s moderným prevedením rozprávky Soľ nad zlato. Potom naši hostia porozprávali o tom, ako prežívajú dni jesene svojho života, čím sú naplnené ich voľné chvíle a ako sa tešia zo svojich vnúčat a mnohí i z pravnúčat. Prítomní si s radosťou pozreli zrekonštruované priestory školy a tešili sa z nich. Fotky nájdete TU.

   

 • Spomienková výstava Andreja Hlinku

  V dňoch 28. 9. – 5. 10. 2018 je v našej škole inštalovaná spomienková výstava fotografií významného slovenského národovca Andreja Hlinku pri príležitosti 80. výročia jeho úmrtia. Pripomeňme si, že Andrej Hlinka bol vedúcou osobnosťou slovenského národného hnutia, jedným zo signátorov Martinskej deklarácie a tiež spoluautorom Memoranda národa slovenského. Srdečne pozývame na prechádzku históriou.

 • O putovný pohár sv. Michala – 3. miesto vo vybíjanej

   

   

  Už viac ako 20 rokov  v septembri  na sviatok svojho patróna školy ZŠ sv. Michala v Nemšovej uskutočňuje  turnaj O putovný pohár sv. Michala vo vybíjanej a v malom futbale. Našim dievčatám vo vybíjanej tesne uniklo 2.miesto. Nakoniec  získali bronzovú medailu.  Ďakujeme a do budúcna prajeme ďalšie úspechy.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Milión detí sa modlí ruženec

  Naša škola sa spolu s celým Slovenskom dňa 18. októbra 2017 pripojí k takmer 70 krajinám,kde sa deti zjednotia v modlitbe ruženca za pokoj a jednotu vo svete. Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: "Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení."

 • Futbalový turnaj

  Futbalový turnaj

  Dňa 28.9. 2018 sa chlapci našej školy zúčastnili futbalového turnaja cirkevných škôl v mestskej hale v Nemšovej. Zo 4 zápasov sme všetky vyhrali a získali sme právom 1.miesto. Chlapcom blahoželáme. 

 • Bodka za školou

  V piatok 22.6.2018 od 15:00 sme oslávili MDD a rozlúčili sa so školou. Začiatkom týždňa hlásili meteorológovia hrozné počasie. „Bude pršať celý deň!“ A čo teraz? Čo budeme robiť? Jednoduchá rada: „Modlite sa za dobré počasie.“ Hádajte, čo sa stalo?! Slniečko svietilo, schovalo sa za mraky, potom zase svietilo a zase sa schovalo, ale NESPADLA ANI KVAPKA. Vôbec nepršalo. Boh sa o nás postaral. Don Paľko Piatrov spolu s p. riaditeľkou Pastierikovou otvorili podujatie úvodným slovom, modlitbou a požehnaním. Deti sa vyšantili na rôznych nafukovacích atrakciách, dobývali more na pirátskej lodi, krútil sa im svet v plastovej guli (zorbing guľa) a vyšplhali sa na horolezeckú stenu. Rodičia si pochutili na grilovaných špekačkách, podávala sa kofola, čaj a vynikajúca šmolková cukrová vata. Na školskom dvore vládla super nálada, ozýval sa smiech detí a štebotanie rodičov a priateľov školy. Bolo tu cítiť rodinné prostredie. Takéto akcie zbližujú ľudí a vytvárajú tu na Zemi krajšie a lepšie miesto. Foto nájdete TU.

 • Vynikajúce výsledky našich žiakov v Testovaní 9

  Deviataci v ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia dosiahli úžasné výsledky v Testovaní 9-2018. V predmete Slovenský jazyk obsadili 1. miesto spomedzi všetkých ZŠ v meste Dubnica nad Váhom ako aj 1. miesto v okrese Ilava. Žiaci dosiahli  priemernú percentuálnu úspešnosť 73,5% čo je lepšie o 10,5 % ako národný priemer na Slovensku. V predmete matematika s rozdielom pár desatiniek obsadili 3. miesto v meste Dubnica nad Váhom a 5. miesto v okrese Ilava. Priemerná percentuálna úspešnosť žiakov našej školy je 60 % čo je o 4,1% viac ako národný priemer. Dosiahnuté výsledky svedčia o výbornej úrovni školy ako aj aktívnej príprave žiakov. Gratulujeme!

 • Výchovný koncert ,,Svet peňazí,,

  Dňa19.júna sa žiaci zúčastnili hudobno-výchovného koncertu “Svet peňazí”. Program sa dotýkal tém, ako sú  peniaze, úver, úrok, banky a účty, sporenie a investovanie, histórii peňazí a rodinného rozpočtu. Obsah bol obohatený aj zaujímavými príbehmi ľudí, ktorí zbohatli svojou šikovnosťou, alebo talentom, ale aj o príbehy ľudí, ktorých náhle zbohatnutie pripravilo úplne o všetko.Súčasťou programu bola aj hudobná zložka, v ktorej dvaja hudobníci spievali piesne súčasných moderných autorov. Pomocou primeraných otázok boli deti vťahované do deja programu a za správne odpovede odmeňované.

 • Bodka za školou

  Srdečne Vás pozývame osláviť MDD a koniec školského roka.

 • Odmeňový výlet

  Dňa 12.júna sa žiaci zúčastnili na odmeňovacom výlete v Bratislave. Navštívili najväčšiu európsku vzdelávaciu výstavu modelov z lego kociek, kde mohli vidieť netradičnú hodinu biológie, historické scény, známe osobnosti zo sveta kultúry, umenia a vedy, aleju športových hviezd, stavby predstavujúce starobylú a modernú architektúru, scény zo známych filmov a rozprávok, ale aj interaktívne roboty. Najviac ich zaujali úžasné veľké stavby zo 7 miliónov kociek, obdivovali najväčšiu loď na svete „Titanic“, postavenú z 500 tisíc kociek lego a  sedemmetrové vozidlo Batmana (Batmobile) postavené v mierke 1:1 z 900 tisíc kociek. Záver výstave patril zábave, kde si žiaci postavili vlastné stavby.

   

 • Šachová súťaž

  Dňa 11.júna sa konala šachová súťaž v rapid šachu základných škôl  okresu Ilava. Účasť bola veľká, 42 šachistov. Našu školu reprezentovali piati žiaci – Janka Jankechová zo 4.B, Dominika Burianová z 1.B, Andrejko Poruban z1.B, Šimonko Chudo z 1.B a Maťko Burian zo 6.ročníka. Naši šachisti sa nemajú za čo hanbiť. I keď neobsadili žiadne z prvých miest v kategórii chlapcov a dievčat, hrali naozaj výborne, zapálene a hlavne bolo vidieť, že šach ich aj baví. Medzi hráčmi vládla pohoda a priateľstvo, pretože mnohí sa už poznali zo šachových krúžkov. Ako správni šachisti si na úvod každej partie podali ruku a tým vyjadrili  rešpekt a úctu  súperovi. Prajeme im veľa úspechov!

 • Tanečný maratón

  Medzinárodný deň detí sme oslávili v športovom duchu. Pre žiakov našej školy sme pripravili hodinový Tanečný maratón v našej telocvični. A naozaj sa bolo na čo pozerať. Tanečnú choreografiu si výborne pripravila a nacvičila Mgr. Deniska Chudová spolu so žiačkami 7. a 8. ročníka Silvinky a Lucky Porubanovej a žiačky 7.ročníka Jessicy Štefancovej. Porotkyne Mgr. Behanová a Mgr. Pukajová hodnotili nielen výdrž, teda kondíciu, ale samozrejme i technické a estetické prevedenie tanca. Výber víťazov bol naozaj ťažký. Nakoniec si ceny vytancovali títo tanečníci:

  Kategória 1. – 2.ročník: 1.miesto – Sofia Gašparová

                                                 2. miesto –Tamarka Švikruhová

                                                 3. miesto – Lukáš Michael Hamacek

  Kategória 3. – 4. ročník: 1.miesto – Bezecná Paulínka

                                                 2. miesto – Karolínka Rendeková

                                                 3. miesto – Kolenová Nelka

  Kategória 5. – 6. ročník: 1.miesto – Veronika Biskupičová

                                                 2. miesto – Miriam Hírešová

                                                 3. miesto – Veronika Rajcová

  Výhercom gratulujeme! Všetkým súťažiacim patrí uznanie, pretože boli skvelí a vydržali tancovať celú hodinu s malými prestávkami na pitie.

 • Dopravné ihrisko

  Dopravná výchova je povinnou súčasťou výchovy a vzdelávania žiakov základných škôl. Tento školský rok sme sa ju v mesiaci máj rozhodli realizovať pre žiakov 1., 2., 3. ročníka a žiakov prípravneho ročníka priamo na dopravnom ihrisku v Považskej Bystrici.

  Cieľom bolo oboznámiť žiakov so  zásadami bezpečného správania sa v cestnej premávke podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, ako chodec, cyklista, naučiť deti pozorovať svoje okolie, vyhodnocovať situáciu z hľadiska bezpečnosti a aplikovať návyky bezpečného správania sa v cestnej premávke v praktickom živote a zvládnuť  jazdy na bicykli.

  Celý výcvik prebiehal prakticky, všetci žiaci celé vyučovanie na dopravnom ihrisku jazdili na bicykli, riadili sa dopravnými značkami a semaformi na križovatke, z čoho mali veľkú radosť. Veľké poďakovanie patrí pani Anastázii Bujnovej, pracovníčke CVČ v Považskej Bystrici,  ktorá vedie výcvik a poznať, že má  v tom veľké skúsenosti a prax a s deťmi to naozaj vie.

  Veď všetkým nám záleží na tom , aby  deti prežívali detstvo bezstarostne a domov sa vždy vrátili zdravé a vporiadku.,

   

   

 • Súťažime s Talentídou–Klokan

  Súťaž vznikla v roku 1991 vo Francúzsku.
  Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku. Inšpirovali sa podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii.
  Oficiálnym usporiadateľom súťaže je Asociácia KSF – Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc). Združuje už viac ako 70 krajín z Európy, Ázie, Ameriky, a dokonca aj z Afriky. Klokanovské úlohy vlani riešili aj žiaci z Tanzánie, Saudskej Arábie či Iraku.
  Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete.
              V tomto školskom roku 2017/2018 sa jej opäť zúčastnili i naši prihlásení žiaci. V marci ,,klokanilo“ 67 000 žiakov na 1453 slovenských školách. V našej škole to bolo 26 žiakov.

  1.ročník – 11 žiakov, 2. ročník – 1 žiačka, 3. ročník – 4 žiaci, 4. ročník – 3 žiaci, 5. ročník – 1 žiačka, 6. ročník – 3 žiaci, 7. ročník – 1 žiak, 8. ročník – 2 žiaci

  Dvaja žiaci z 1.B – Andrejko Poruban a Šimon Ondrejka získali titul úspešného riešiteľa a titul školského šampióna. Mali 100% úspešnosť z maximálneho počtu.

  Úspešnými riešiteľmi sa ďalej stali: 1. A - Peťka Budayová, Šarlotka Babulíková, Davidko Ťazim, 1.B – Klárka Pišojová, 2. ročník – Lesia Ellen Gunárová, 3. ročník – Maťko Liška, 4.A – Terka Babulíková, 6. ročník – Monika Štefúnová, 8. ročník – Erik Vozár

              Úspešní žiaci boli odmení vecnými cenami a všetci prihlásení žiaci získali diplom a malú vecnú pozornosť od Talentídy.

           Úlohy boli zaujímavé, podporujúce logické myslenie  a  mali primeranú náročnosť.  Riešili ich formou testu, ktorá je zároveň dobrou  prípravou na Komparo a Testovanie.

 • Návšteva skládky Luštek

  Pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia sa  v utorok 5. 6. 2018 žiaci 7. a 9. ročníka zúčastnili prednášky, ktorá bola organizovaná Odborom životného prostredia mesta Dubnice nad Váhom v spolupráci s firmou zaoberajúcou sa zberom odpadu. Obsahovou náplňou bolo predstavenie komplexnej činnosti skládky LUŠTEK s prihliadaním na ochranu životného prostredia.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171
  Odhlasovanie stravy + Materská škola 0911520730

Fotogaléria