Novinky

 • Milión detí sa modli ruženec

  Naša škola sa spolu so Slovenskom dňa 18. októbra 2017 pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, v ktorom je viac ako 40 krajín sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom. Táto globálna iniciatíva je už tradične organizovaná pápežskou nadáciou ACN - Aid to the Church in Need (u nás známou aj ako Kirche in Not).

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľka školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov  p o s k y t u j e dňa 20. októbra 2017 z organizačných dôvodov žiakom ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia v Dubnici nad Váhom riaditeľské voľno.

 • Zber papiera

  Oznamujeme žiakom a rodičom, že v dňoch od 23.10.2017 do 27.10.2017 bude zber starého papiera. Papier aj kartóny môžete nosiť od 14,00 do 16,30 hodiny do kontajnera, ktorý bude na školskom dvore – vchod od tržnice.

 • Imatrikulácia prvákov

  15.10.2017 o 11:00 mali naši milí prváci IMATRIKULÁCIU. Do kostola sv. Jakuba nás prišiel pozrieť kráľ s kráľovnou, ktorí pasovali 1.A a 1.B za rytierov sv. Dominika Savia. Prajeme im, aby boli statnými ochrancami našej školy a vedeli bojovať za správne hodnoty a rozširovať ich do celého sveta ako Dominik Savio. viac: foto

 • Okresné kole v bedmintone

  11.10.2017 sme sa zúčastnili na okresnom kole v bedmintone ZŠ žiakov a žiačok v Ilave v Športovej hale TJ Sokol. V kategórii žiakov ZŠ sa stretli 4 družstvá a v kategórii žiačok 6 družstiev. V každom družstve súťažili dvaja hráči. Naši deviataci Matúš Kubo a Andrej Šťastný, ktorí v tejto súťaži neboli nováčikmi, si odniesli bronzové medaily a diplom za 3.miesto. Ďakujeme Vám, chlapci, za peknú reprezentáciu našej školy. Dievčatám, tiež samozrejme patrí poďakovanie, že mali odvahu a chuť sa zúčastniť. Prvýkrát si vyskúšali účasť v tejto súťaži. Latka bola naozaj nastavená dosť vysoko, veď si merali sily so skúsenými hráčkami a aj s minuloročnými účastníčkami celoštátneho kola v bedmintone. Sú to žiačky zo ZŠ v Pruskom, ktoré i tento rok obhájili v OK 1. miesto. Držíme im palce a nech sa im darí na ceste do celoštátneho kola.​ viac: foto

 • Škola hrou

  Dňa 12. októbra žiaci 7. a 8. ročníka navštívili zážitkové centrum vedy "Aurelium" v Bratislave. Svoje meno dostalo podľa známeho slovenského fyzika Aurela Stodolu, rodáka z Liptovského Mikuláša. Celá výstava pozostáva zo šiestich tematických celkov, ktoré sa venujú technike, svetlu a optike, chémii a biológii, elektromagnetizmu, matematike a robotike.Žiaci si prezreli nielen sto exponátov, ale aj zábavnou formou pomocou hier a pokusov experimentovali a objavovali základné vedecké poznatky i princípy a ich využitie v reálnom živote. Najviac ich zaujal Teslov svet s jeho slávnou objímkou a malá laserovú šou, ktorá sa odohrávala na prototype auta. viac: foto

   

 • Okresné kolo súťaže Cezpoľný beh

  Dňa 3. októbra sme sa i my zúčastnili v okresnom kole súťaže Cezpoľný beh. Tradične sa konalo v mestskom parku J.B. Magina v Dubnici nad Váhom. Chlapcov v daždivom počasí okrem 2 000 m behu čakala i náročná konkurencia atlétov. Markovi Moškovi, Lukášovi Lacherovi a Tomášovi Peckovi ďakujeme za účasť a reprezentáciu našej školy. 

 • "Guláš párty"

  Rada rodičov pri ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia v Dubnici nad Váhom pozýva rodičov, učiteľov, žiakov a priateľov školy na jesennú „GULÁŠ PÁRTY“. Akcia sa uskutoční v piatok, 13. 10. 2017 o 15.00 hod na školskom dvore. Pre deti budú pripravené súťaže a zábavné atrakcie. Príspevok na guláš – 1,- €. Vezmite deti a príďte sa s nami zabaviť a prežiť pekné jesenné popoludnie. Tešíme sa na vás.

 • Športový turnaj O putovný pohár sv. Michala

  Dňa 29. septembra 2017 sa naši žiaci a žiačky 2.stupňa zúčastnili na 25. ročníku športového turnaja O putovný pohár sv. Michal v minifutbale a vo vybíjanej. Organizátorom býva tradične ZŠ sv. Michala v Nemšovej. Vo vybíjanej sa tentoraz stretli v zápasoch štyri dievčenské družstvá (ZŠ s MŠ sv. D. Savia z Dubnice nad Váhom, ZŠ sv. Michala z Nemšovej, ZŠ J. Palu z Nemšovej a ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína) a v minifutbale päť chlapčenských družstiev (ZŠ s MŠ sv. D. Savia z Dubnice nad Váhom, ZŠ sv. J. Bosca z Novej Dubnice, ZŠ sv. Michala z Nemšovej, ZŠ J. Palu z Nemšovej a ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína). Chlapcom ďakujeme za krásne 2. miesto. Hrali naozaj neskutočne napínavé zápasy a do poslednej sekundy sme dúfali, že si tentokrát pohár odnesieme my. Avšak nesklamali ani dievčatá, pretože bolo cítiť z hry ich zápal pre šport. Ešte raz vďaka, chlapci a dievčatá, za účasť a peknú športovú reprezentáciu našej školy. viac: foto

 • Deň behu pre všetkých 2017

  Každoročne usporadúva mesto Dubnica nad Váhom spolu s Ligou proti rakovine charitatívne podujatie s názvom „Deň behu pre všetkých.“ Nebolo tomu inak ani tento rok a areál Parku J. B. Magina patril v utorok 19. 9. 2017 všetkým podporovateľom  akcie. Ani daždivé počasie nezabránilo nášmu nadšeniu a behu sme sa zúčastnili aj my, žiaci ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia. Malou troškou sme prispeli na pomoc tejto ušľachtilej myšlienky. 

 • Futbalový turnaj cirkevných škôl v mestskej hale v Nemšovej

  Dňa 29.9. 2017 sa chlapci našej školy zúčastnili futbalového turnaja cirkevných škôl v mestskej hale v Nemšovej. Len jeden bod ich delil od 1. miesta. Zo 4 zápasov len jeden prehrali a to 1:0, čiže prehrali len o skóre. Aj s 2.miestom sme sa spokojne vracali domov.Najlepší strelec: Tobias Lacher, najlepší brankár turnaja: Michal Prosňanský. viac: foto

 • Výstava fotografií

  Dňa 28. 9. 2017 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili výstavy fotografií, ktoré zachytávajú smutný osud prenasledovaných ľudí počas II. svetovej vojny. Výstava nesie názov HOLOKAUST  V SEREDI a nesie v sebe posolstvo, že ubližovanie a obmedzovanie základných a ľudských práv nie je správne. 

 • Výherná jazda vláčikom Blaváčikom

  Dňa 28.9. 2017 sa uskutočnil pre deti prvého stupňa vytúžený výlet do Bratislavy. Jazdu vláčikom Blaváčikom si deti mohli vychutnať zadarmo, pretože sme vyhrali súťaž, v ktorej bol vybratý nakreslený výkres Andreja Karabu, žiaka 4.B.

  Okrem cesty rýchlikom, prechádzkou cez opravený Starý most, nákupmi v Auparku sme navštívili aj Detské múzeum, v ktorom si deti mohli vyskúšať profesiu policajta, požiarnika, či záchranára alebo si niečo postaviť z veľkých skladačiek, či  skúsiť ako správne šetriť a nakupovať. Ale najdôležitejšia bola jazda vláčikom, ktorý nás povozil po starom meste, pozreli sme si pamiatky mesta, zastavili sme sa aj na Bratislavskom hrade, z ktorého sme mali krásny výhľad na mesto.  Počas celého výletu sme boli doprevádzaní pekným slnečným počasím a dobrou výletovou  atmosférou. Domov sme sa vrátili unavení, ale plní zážitkov z krásneho dňa. viac: foto

 • Letný školský prímestský tábor

  Na začiatku augusta sa v našej škole uskutočnil tradičný prímestský tábor pre deti 1. - 5. roč. Viac si  jeho skvelej atmosfére a zážitkoch môžete prečítať TU.

 • Celoslovenské kolo biologickej olympiády

  Ďakujeme Adelke Kolenovej za vzornú reprezentáciu školy v celoslovenskom kole biologickej olympiády, ktorá v náročnej konkurencii obsadila krásne 4. miesto. Srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

 • Škola v prírode v Terchovej

  Deti z našej školy mali opäť príležitosť prežiť jeden týždeň uprostred nádhernej prírody v srdci Malej Fatry v hoteli Boboty. Pre tretiakov bol opäť pripravený aj plavecký výcvik. Pod vedením p. učiteľky Kubovej a sr. Danky Oremovej FMA sa mali možnosť priučiť základom plaveckého umenia priamo v hotelovej plavárni. Niektorí to zvládli bravúrne, niektorí sa trochu potrápili, ale pokrok urobili všetci. Avšak najväčšiu pochvalu od hotelovej plavčíčky získali druháci, ktorých plavecký výcvik ešte len čaká. Takže už teraz sa máme na čo tešiť. Pravdaže, škola v prírode nie je iba o plávaní. Trochu sme sa aj učili. Ale najviac času mohli deti opäť venovať hrám a športovým aktivitám. V perfektne pripravenom programe si prišli všetky deti na svoje. Mali sme aj niekoľko výletov do okolitej prírody. Jeden deň sme sa vybrali na najvyšší vrch fatranského pohoria – Veľký Kriváň. Naši škôlkari sa museli držať spolu, aby ich neodfúklo, ale všetci mali na tvárach úsmevy. Najväčšiu radosť mali pravdaže z lanovky. Okrem výhľadov z hrebeňa si mohli deti pohorie vychutnať aj z opačnej perspektívy. Ďalší výlet bol do tiesňavy Jánošíkových dier, kam sme sa priviezli terchovským vláčikom. Tu mohli deti obdivovať hory v ich majestátnej mohutnosti zo samého „dna“. Každý deň sme sa schádzali aj na slávení sv. omše, kde bola príležitosť poďakovať Pánovi za pekné chvíle počas dňa, ale aj poprosiť za ten nasledujúci. Tento rok sme mávali sv. omšu spoločne s deťmi zo školy z Oščadnice, ktoré boli tiež ubytované v hoteli Boboty, takže sme mali príležitosť nadviazať aj nové priateľstvá. Bol to opäť krásny, ale pre pedagógov vyčerpávajúci týždeň. Skutočne veľkú vďaku si zaslúžia všetky učiteľky, p. učiteľka Kubová, p. učiteľka sr. Pukajová, p. učiteľka Chudová, p. učiteľka Benková, p. učiteľka Koníčková a p. učiteľka sr. Oremová. Ďakujeme tiež našej zdravotníčke p. Burianovej a aj animátorovi Lukášovi Rajcovi. Všetci odviedli stopercentnú prácu a deťom odovzdali aj kus zo svojho srdca. Môžeme byť hrdí, že máme takýchto ľudí na našej škole. Fotografie nájdete TU.

 • Výlet do Viedne

  Dňa 15. júna 2017 sa uskutočnil koncoročný výlet žiakov 6., 7., 8. a 9. ročníka pod vedením pani učiteľky Drusovej, Suchej a Budayovej. Hlavnou destináciou výletnej cesty bola Viedeň. Žiaci videli expozície Múzea umenia a Prírodovedného múzea. Pešou zónou sme obdivovali architektúru hlavného mesta Rakúska a naše kroky smerovali aj do Dómu sv. Štefana. Unavení, ale plní pozitívnych dojmov,  sme sa vrátili vo večerných hodinách domov.  

 • Vzácna návšteva

  Koncom mája, presnejšie 30. mája, prijala naša škola vzácnu návštevu z Trenčianskeho samosprávneho kraja. Samotný predseda TSK, Ing. Jaroslav Baška, odovzdal žiakom II. stupňa technickú stavebnicu LEGO MINDSTORM, ktorú je možné po zložení naprogramovaním „oživiť“. Druhým hodnotným darčekom pre rozvoj technických predmetov bol notebook značky LENOVO. Žiaci tieto darčeky s nadšením prijali.

 • Dobšinského rozprávkovo 2017

  Rozprávka je nepochybne fenomén, ktorý zaujme nielen deti, ale aj dospelých. Dokáže ožiť v akejkoľvek podobe, a preto sa naša škola zapojila do súťaže DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVO  2017, ktorú vyhlásilo Považské osvetové centrum. Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo 8. júna v Považskej Bystrici. V literárnej časti získala čestné uznanie žiačka 5. ročníka – Monika Štefúnová a výtvarnú časť zastrešili žiaci 3. A – T. Chudo, K. Hírešová, E. Babulíková F. Ťazim, ktorí svojou prácou obsadili 3. miesto. Deti získali diplomy a vecné ceny. Srdečne blahoželáme a jedným dychom dodávame: „ Len tak ďalej.“

 • Odmeňový výlet Bratislava

  Dňa 8. júna sa žiaci zúčastnili na odmeňovacom výlete v Bratislave. Navštívili múzeum dopravy, kde mohli vidieť zbierku vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho, osobné i nákladné automobily, bicykle, parné, motorové a elektrické rušne, signálnu, oznamovaciu a zabezpečovaciu techniku, modelové koľajisko, dopravnú kanceláriu, rovnošaty a ďalšie predmety z histórie železníc. Najviac ich zaujali prototypy slovenských automobilov, vojenské a vládne autá. Potom pokračovali prehliadkou starého historického centra Bratislavy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171

Fotogaléria