Aktuálne oznamy

        • 🦷 Ako sa správne starať o zúbky? 🦷
          • 🦷 Ako sa správne starať o zúbky? 🦷

            24. 6. 2026

            Na hodinách biológie a prírodovedy sa žiaci venovali téme správnej ústnej hygieny.

            Počas aktivity sa oboznámili so správnou technikou čistenia zubov, dozvedeli sa, prečo je pravidelná starostlivosť o chrup dôležitá a prakticky si nacvičili jednotlivé kroky správneho čistenia.

            Veríme, že získané vedomosti a zručnosti pomôžu našim žiakom vytvárať si zdravé návyky a starať sa o svoj úsmev každý deň. 😊

        • Výlet do Trenčína
          • Výlet do Trenčína

            24. 6. 2026

            Dňa 19. 06. 2026 sa úvodný a 1. ročník vybrali na výlet do Trenčína. Bol to veľmi pekný deň plný zábavy a zážitkov. Najprv sme sa plavili loďou po rieke Váh. Počas plavby sme si užívali krásny výhľad na okolie a dozvedeli sme sa zaujímavosti o rieke a meste Trenčín. Plavba bola príjemná a všetkým sa páčila. Potom sme navštívili Ostrov v Trenčíne. Najväčšou atrakciou boli nafukovacie skákacie hrady. Mohli sme sa na nich dosýta vyšantiť, skákať a zabávať sa s kamarátmi. Strávili sme tam veľa času a užili sme si množstvo smiechu. Výlet do Trenčína bol veľmi vydarený. Domov sme sa vrátili unavení, ale plní krásnych spomienok. Veríme, že podobných výletov zažijeme ešte veľa.

        • Slávnostné oceňovanie najlepších žiakov ZŠ primátorom
          • Slávnostné oceňovanie najlepších žiakov ZŠ primátorom

            23. 6. 2026

            Dnes sa uskutočnilo oceňovanie úspešných žiakov ZŠ v priestoroch koncertnej sály ZUŠ v Dubnici nad Váhom. Za našu školu si prevzali ocenenie Lívia Jurigová z 9. ročníka, Simonka Sýkorová a Rebeka Kurusová z 8. ročníka, ktoré vďaka svojmu odhodlaniu dosahujú výborné výsledky nielen v rámci štúdia, ale aj športu a umenia. Za vašu reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme vám aj naďalej veľa úspechov!

        • Škola v prírode
          • Škola v prírode

            23. 6. 2026

            V dňoch 15. - 19. 6. 2026 sme vymenili školské lavice za čerstvý vzduch a zážitky v škole prírode na Vršatci. V rámci školy v prírode žiaci absolvovali i plavecký výcvik v hoteli Jason. Program bol nabitý od rána do večera. Počasie nám prialo a tak sme poznávali miestnu faunu a flóru priamo v lese. Súťažili a zabávali sa na spoločných aktivitách, ktoré nám pripravovali animátori. Škola v prírode splnila svoj účel na výbornú.

            Domov sme sa vrátili unavení, ale plní zážitkov, nových vedomostí a skvelých spomienok. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie!

        • Koncoročný výlet predškolákov
          • Koncoročný výlet predškolákov

            21. 6. 2026

            Predškoláci navštívili Sklársky skanzen Valaská Belá, kde mali jedinečnú príležitosť sledovať prácu sklára a nahliadnuť do tajov tradičného sklárskeho remesla. So záujmom pozorovali, ako pod jeho rukami vznikajú originálne sklenené výrobky, a obdivovali šikovnosť, trpezlivosť i precíznosť tejto krásnej práce. Deti boli počas celého výletu veľmi aktívne, zvedavé a nadšené. So záujmom počúvali, kládli otázky a objavovali nové poznatky. Veľkú radosť im priniesla aj možnosť zakúpiť si malý výrobok na pamiatku.

        • Výchovno-exkurzné dopoludnie v Centre voľného času
          • Výchovno-exkurzné dopoludnie v Centre voľného času

            21. 6. 2026

            Deti z MŠ sa zúčastnili výchovno-exkurzného dopoludnia v Centre voľného času v Dubnici nad Váhom. Počas zaujímavej prezentácie sa dozvedeli množstvo informácií o zvieratách chovaných v areáli centra, ich spôsobe života a starostlivosti o ne. Po krátkej prestávke nasledovala prehliadka areálu spojená s ukážkou zvierat. Deti mali možnosť vidieť zvieratá zblízka, dozvedieť sa o nich ďalšie zaujímavosti a zažiť nezabudnuteľné chvíle pri vození na koňoch. Dopoludnie bolo pre všetkých príjemným spojením vzdelávania, zážitkov a kontaktu so zvieratami. 

        • Keď budem veľký, chcem byť…
          • Keď budem veľký, chcem byť…

            21. 6. 2026

            Deti z tried Lienky a Včielky sa zúčastnili zábavného dopoludnia „Keď budem veľký, chcem byť…“, ktoré pripravilo Centrum voľného času v Dubnici nad Váhom. Počas podujatia si vyskúšali rôzne povolania – ako cukrári zdobili a ochutnávali koláčiky, ako smetiari si prezreli a vyskúšali smetiarske auto, v úlohe kaderníkov tvorili veselé účesy a skúšali parochne. Nechýbala ani práca záhradníkov, kde sa starali o rastliny a zasadili si kvetinové semienka, ktoré si odniesli domov. Dopoludnie bolo plné zábavy, nových zážitkov a zaujímavých skúseností.

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
      • Tel./Fax - 042/4421324
        Sekretariát školy - 0911 884 578
        Školská jedáleň - 0911 520 730
        ZŠ - zborovňa - 0901 721 020
        Školský klub - 0903 983 945
        MŠ Motýle - 0903 983 942
        MŠ Lienky - 0903 983 943
        MŠ Včielky - 0901 721 022
      • Školská 386





        018 41 Dubnica nad Váhom
        Slovakia
      • Mgr. Eva Nikodemová
        riaditel@zssds.sk
      • Ing. Janka Mikušková
        janka_mikuskova@zssds.sk
      • Mgr. Lucia Remová
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje