20. 5. 2023

Po úspešnom absolvovaní  okresného kola geografickej olympiády postúpil žiak 6. ročníka, Andrej Poruban, do krajského kola, ktoré sa konalo 26. 4. 2023 v Novom Meste nad Váhom. V súťažnej kategórii F si navzájom merali vedomosti 27 žiaci z celého kraja a zabojovali o titul úspešného riešiteľa. Po dôslednej príprave si Andrej tento titul úspešného riešiteľa právom vybojoval a patria mu gratulácia i poďakovanie za výborné výsledky a vynaložené úsilie.

Prajeme ešte veľa skvelých výsledkov aj v ďalších súťažiach!

• Rozprávkovo Tidli - Fidli

18. 5. 2023

Žiaci prvého ročníka dnes zažili krásnu akciu - ,,Rozprávkovo Tidli - Fidli" organizovanú Spojenou školou Dubnica nad Váhom v spolupráci 7 špeciálnych škôl Trenčianskeho kraja. Priestory Katolíckeho domu sa na pár hodín zaplnili nielen deťmi so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami, ale aj ich pani učiteľkami a pozvanými hosťami. Krátke, ale tematicky poučné hudobno-dramatické scénky si zaslúžili veľký potlesk. Prváci sa na záver naučili so svojimi kamarátmi nový tanec a získali aj sladkú odmenu. Ďakujeme pani riaditeľke Spojenej školy Mgr. Miriam Martinákovej za pozvanie.

• VEDO dopoludnie

16. 5. 2023

Dňa 11.5.2023 sa tretiaci netradične učili prírodovedu v Centre voľného času v Dubnici nad Váhom. Témou bola Živá príroda – živočíchy. Najskôr sa vďaka pútavej prednáške žiaci zoznámili so zvieratkami a ich životom, ktoré sa nachádzajú v interiéri a exteriéri CVČ. Po malom kvíze sme sa presunuli k zvieratkám, niektoré si mohli chytiť alebo pohladkať. Asi najväčšiu radosť mali z možnosti povoziť sa na koňovi.

• Deň matiek  v Katolíckom dome
          • Deň matiek v Katolíckom dome

16. 5. 2023

Dňa 11. 5. 2023 sa v priestoroch Katolíckeho domu v Dubnici nad Váhom uskutočnilo divadelné predstavenie s témou podobenstva O troch synoch. Hereckých úloh sa statočne  zhostili vybraní žiaci 5. – 9. ročníka a svojím vystúpením spríjemnili chvíle dôchodcom a zároveň vzdali hold mamám pri príležitosti Dňa matiek. Žiakom ďakujeme za vzornú prezentáciu školy na verejnosti. Za skvelú organizáciu podujatia vyslovujeme úprimné poďakovanie pani učiteľke Bibiane Kulovej.

• Slávik Slovenska 2023

12. 5. 2023

Dňa 10.5.2023 sa v Centre voľného času v Novej Dubnici konalo okresné kolo 31. ročníka speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2023. Je to súťaž zameraná na vyhľadávanie nových talentov a detských interpretov slovenskej ľudovej piesne, ktorá sa aj tento rok niesla v duchu zachovávania slovenských ľudových tradícií. Na súťaži sa zúčastnilo 25 súťažiacich, ktorí zaspievali piesne z rôznych kútov Slovenska. Našu školu reprezentoval žiak 8. ročníka Matej Liška, ktorému sa podarilo vyspievať krásne 2. miesto. Srdečne mu blahoželáme a veľká vďaka patrí aj jeho spolužiačke Karolínke Rendekovej, ktorá ho ochotne sprevádzala hrou na akordeóne.  Tešíme sa, že folklór stále žije aj v našej mladej generácii a že máme deti, ktoré spievajú nielen pre ocenenie, ale hlavne pre radosť.

15. 5. 2023

Vážení rodičia,

z ekonomických dôvodov sa v našej škole mení zaužívaný zber papiera. Pôvodný týždňový spôsob zberu, ktorý bol 1x za školský rok, bude prebiehať 1x mesačne od 14:00 – 17:00 hod. (dátum bude vždy vopred oznámený) bez nároku na odmenu pre deti. Vami odovzdaný papier bude vykúpený firmou P&P import s.r.o. a zamenený za hygienické potreby (toaletný papier, vreckovky, servítky a pod.), ktoré budú poskytnuté pre potreby detí našej ZŠ a MŠ.

Dôležitý je  spôsob balenia papiera!

Papier prosím zviažte do balíkov (nie do krabice ani do igelitky). Zbierajú sa noviny, časopisy, letáky a knihy bez tvrdých obalov! Kartóny sa nezbierajú, nakoľko ich firma nevykupuje. Najbližší zber papiera bude vo štvrtok 25. 05. 2023 od 14:00 do 17:00 hod.

Vstup autom bude možný cez veľkú bránu pri parku (cez Spojenú školu tak, ako bol pôvodne) a odovzdávať sa bude pri zadnom vchode do šatní ZŠ.