• Deň Zeme v podaní žiakov II. stupňa

23. 4. 2023

Pravidelne a celoročne sa naša škola venuje aktivitám zameraným na formovanie ekologického a environmentálneho povedomia žiakov a zvlášť v mesiacoch apríl a máj zintenzívňujeme naše eko aktivity. Práve preto si každoročne pripomíname Deň Zeme. Dňa 21. apríla 2023 sa žiaci II. stupňa zúčastnili akcie pod názvom DUBNICKÁ ENVIROJAR, ktorá prebieha pod záštitou mesta Dubnica nad Váhom. Záleží nám na životnom prostredí a na čistote okolia, v ktorom žijeme, a preto sme sa s odhodlaním zapojili do veľkého jarného upratovania. Teplé slnečné počasie nás sprevádzali celou cestou na Kalváriu, a tá sa stala centrom zveľaďovania prírodného spoločenstva.

• Aktivity v školskom klube detí

21. 4. 2023

V marci sme v ŠKD rozvíjali čitateľskú gramotnosť detí pri čítaní z kníh, časopisov a ukončili sme ho tradičnou ,,Čitateľskou súťažou" ŠKD, kde sa zapojili všetky deti z I. aj II. oddelenia. Deti si vyrobili obal na svoju obľúbenú knihu aj so záložkou. Vytvorili pozdrav  ku Dňu učiteľov, aj k MDŽ a zapojili sa do výroby darčekov pre budúcich prváčikov. Rozprávali sme sa o Svetovom dni vody, o včelách, o prvých jarných prácach v záhrade a deti si vyrobili aj kraslice. V telovýchovnej oblasti sme sa zamerali na loptové hry a bezpečnosť pri plávaní.

• Úspechy v biologickej olympiáde

20. 4. 2023

Dňa 13.apríla. sa v ZŠ s MŠ Centrum I v Dubnici nad Váhom konalo okresné kolo 57. ročníka biologickej olympiády kategórie E. V tomto školskom roku sa do olympiády – do oblasti zoológie zapojili dve žiačky. Z VIII. ročníka  Lenka Štefúnová a z  IX. ročníka Dominika Ševčíková. Naše súťažiace nesklamali a ich veľmi náročná celoročná príprava im priniesla výborné umiestnenia. Lenke 1. miesto a Dominike 3. miesto.

Blahoželáme a ďakujeme im za vzornú a úspešnú reprezentáciu našej školy. Lenke Štefúnovej želáme veľa síl a šťastia 17. mája v krajskom kole v Považskej Bystrice.

19. 4. 2023

V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vám oznamujeme, že dňa 28. 04. 2023 (piatok) riaditeľka školy udeľuje žiakom ZŠ a deťom MŠ sv. Dominika Savia riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

• Budúci prváci

19. 4. 2023

Ďakujeme všetkým rodičom budúcich prvákov, ktorí prišli zapísať svoje dieťa do našej ZŠ prvýkrát, ako aj rodičom, ktorí opätovne prejavili záujem, dôveru a spokojnosť a rozhodli sa zapísať do našej školy svoje ďalšie dieťa. Potešili nás svojím záujmom a povzbudili nás do ďalšej práce.

Na našich budúcich školákov sa tešíme v septembri a želáme im veľa úspechov pri plnení školských povinností. Budeme sa snažiť, aby sa vaše deti v našej škole cítili dobre, a aby si osvojili nielen vedomosti, ale i kresťanské a morálne hodnoty, ktoré naša škola ponúka.

• Výborné výsledky z geografickej olympiády

18. 4. 2023

Po úspešnom školskom kole geografickej olympiády postúpili do okresného kola dvaja žiaci 6. ročníkaAndrej PorubanOndrej Zachar. Okresné kolo sa konalo dňa 31.3.2023, žiaci využili svoje vedomosti v teoretickej i praktickej časti a zúročili aj vedomosti o miestnej krajine. Ondrej Zachar sa umiestnil na krásnom 4. mieste a Andrej Poruban si svojím 3. miestom vybojoval postup do krajského kola.

Gratulujeme a prajeme ešte veľa ďalších úspechov!

• PYTAGORIÁDA

18. 4. 2023

Pytagoriáda je matematická súťaž, ktorú radi riešia žiaci našej školy každý rok. Do okresného kola, ktoré sa konalo dňa 20. 3. 2023, postúpili 7 žiaci do kategórie P3, P4, P5. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili: Dominika Štefúnová (5. miesto) a Nicolas Pagáč (18. miesto).

Okresné kolo v kategórii P6 a P8 sa konalo dňa 21. 3. 2023 a zapojilo sa 6 žiakov našej školy, a aj tu máme úspešných riešiteľov, ktorí si vybojovali krásne miesta:

Andrej Poruban (1.- 2. miesto),

Šimon Ondrejka (4. miesto),

Lenka Štefúnová (6.- 7. miesto).

Gratulujeme k úspechom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!