Oznamujeme rodičom a žiakom ZŠ, že dňa 9.6.2022 (štvrtok) nebude z organizačných dôvodov zabezpečený obed pre žiakov základnej školy. Všetci žiaci sú automaticky z obeda odhlásení. Žiakom 1. a 2. stupňa ZŠ končí vyučovanie školskou sv. omšou v kostole sv. Jakuba pri príležitosti osláv 30. výročia školy. Školský klub detí je v prevádzke do 12.00 hod.
Aktuálne oznamy
OZNAM pre žiakov ZŠ
6. 6. 2022
Oslava 30. výročia školy
23. 5. 2022Pozývame deti, rodičov a priateľov školy na spoločnú oslavu 30. výročia založenia školy.
MISIJNÉ ZRNKO SV. PATRIKA
5. 6. 2022Spolu s deťmi „Misijného Zrnka“ sa chcem s Vami podeliť s radosťou, že na našej škole vzniklo na podnet Pápežských misijných diel detí „Misijné Zrnko“. Ide o skupinu detí, ktorá na výzvu navrnutého projektu má poslanie stretnúť sa raz za dva týždne a pod vedením vedúceho skupiny sa pomodliť jeden sv. ruženec na úmysly pápeža a potreby misionárov na celom svete. Do tohto projektu sa zapojilo 13 tretiakov a ich dvaja mladší bratia. V piatok, 3. júna, sme si po modlitbe sv. ruženca zvolili aj patróna nášho stretka. Stal sa ním svätý Patrik -misionár Írska. Tešíme sa, že nás bude odteraz špeciálne ochraňovať a že aj na jeho mocný príhovor budeme môcť pomáhať našou modlitbou a obetami misionárom na celom svete.
Sestra Gabika, animátorka misijného Zrnka sv. Patrika.
Návšteva Planetária v Hlohovci
2. 6. 2022Dňa 31.5.2022 sa žiaci 3.,4. a 5. ročníka zúčastnili exkurzie v Planetáriu v Hlohovci. Tu sa bližšie oboznámili s tajomstvami vesmíru .Veríme,že nadobudnuté poznatky budú vedieť využiť i na vyučovaní,alebo počas pozorovania večernej oblohy. Súčasťou exkurzie bola i návšteva Pánskej záhrady v Hlohovci , kde sme si oddýchli a poprechádzali sa . Bolo nám spolu super.
Oceňovanie žiakov 9. roč. Otcom biskupom
31. 5. 2022Po roku nastal opäť ten vzácny čas, kedy sa deviatakom z cirkevných škôl zo Žilinskej diecézy dostalo cti a boli ocenení Otcom biskupom, Mons. Tomášom Galisom, za svoje neprehliadnuteľné úspechy, cieľavedomosť, húževnatosť, usilovnosť i príkladné kresťanské pôsobenie počas celého štúdia v základnej škole. Slávnostný, májový deň, sa niesol v duchu slávenia svätej omše v kostole Sedembolestnej Panny Márie v Žiline - Vlčince za účasti vybraných žiakov, ich rodičov, triednych učiteľov a riaditeľov škôl. Za ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia bola ocenená žiačka Paulína Nikodémová. Opäť raz sa potvrdilo, že vytrvalá mravenčia práca, zúročenie Božích darov a úsilie o dosiahnutie úspechu, prináša svoje ovocie v podobe verejného uznania a pre nás všetkých sú ocenení žiaci povzbudením hodným nasledovania.
2
Vchod do školy
30. 5. 2022Skrášlený vchod do našej školy.
Slávnosť Nanebovstúpenia Pána
27. 5. 2022Slávnosť Nanebovstúpenia Pána sme oslávili účasťou na sv.omši v kostole sv. Jakuba. Hlavným celebrantom bol don Bohuš Levko, ktorý nám vo svojom príhovore odovzdal zaujímavú myšlienku. Povedal nám, že tento sviatok by mal s každým z nás poriadne zatriasť. Aby sme si to vedeli predstaviť, dvaja žiaci nám to ukázali aj formou scénky. Týmto nás vlastne vyzval k hlbšiemu zamysleniu sa nad svojím životom. Aký je jeho zmysel? Žijeme tak, aby sme sa aj my raz dostali do neba? Ježiš nás tam všetkých čaká! Čo k tomu treba? Je to jednoduché - konať skutky lásky a dobre si vychádzať s ľuďmi okolo seba.