Škola ponúka Profil školy História školy Duchovná formácia Životopis sv. Dominika Savia

Profil školy

Naša škola je živý organizmus posilňovaný Duchom Svätým. Plníme učebné osnovy ako iné školy, ale vychovávame v duchu evanjelia. Tolerujeme človeka ako Božie dieťa, jeho individualitu a volíme tak vhodné vyučovacie prostriedky a metódy podľa potrieb žiakov. Počtom žiakov sa radíme k menším školám, ale práve to vnímame, ako výhodu. Umožňuje nám to lepšie sa priblížiť k deťom a ich potrebám. Všetci u nás nachádzajú porozumenie, pokoj a záujem.

Naši žiaci pod vedením skúsených a kvalifikovaných pedagógov dosahujú výborné výsledky a reprezentujú školu v rôznych súťažiach a aktivitách. Veľkosť školy sa nemeria počtom žiakov, ale úspechmi. Vládne u nás pokojná atmosféra a harmónia. Poskytujeme žiakom bohatý výber mimoškolských aktivít v rôznorodých krúžkoch. Zapájame sa do mnohých umeleckých, vedomostných i športových súťaží.

Veľmi nás teší, že pomaličky rastie záujem o našu školu. Je to ukazovateľ, že kráčame správnou cestou vo výchove a vzdelávaní. Mnohí rodičia s radosťou prijímajú možnosť umiestniť svoje dieťa do katolíckej školy. Tu dostávajú plnohodnotnú kresťanskú výchovu, ktorá v korešpondencii s rodičovskou výchovou a láskou prináša duchovný rast ich detí.