• Ak deťom zoberiete Boha, prežijú svoj život v strachu, a keď dosiahnu svoje ciele, zistia, že z nich nemajú plnú radosť. A. Srholec
      • Vieme ako na to
      • Každý deň prežívajte tak, ako by bol posledným dňom vášho života. Don Bosco
      • Každý z nás je iný, ale originál.
      • Nestrácajte čas, robte dobre a robte veľa dobra. Nikdy neoľutujete, že ste to robili. Don Bosco
        • Plavecký kurz detí z MŠ

Naši predškoláci absolvovali týždenný plavecký kurz (8. 4. - 12. 4. 2024) na ZŠ Novomeského v Trenčíne. Deťom sa počas kurzu venovali skúsení tréneri z Penguin sport clubu, ktorí hravou a zábavnou formou deti zbavili strachu z vody a naučili ich základy plávania - ľah na chrbte a bruchu, správna technika dýchania, pohybu nôh a rúk... Deti si na konci kurzu vyskúšali súťaž v plávaní na dĺžku bazéna, dostali sladkú odmenu a diplom. Trénerom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa opäť o rok.

• Zápis žiakov do základnej školy

Ďakujeme všetkým rodičom budúcich prvákov a aj rodičom žiakov úvodného ročníka pre narušenú komunikačnú schopnosť, ktorí prišli zapísať svoje dieťa do našej ZŠ. Potešili nás svojím záujmom, prejavením dôvery, spokojnosti a povzbudili nás do ďalšej práce.

Na našich budúcich školákov sa tešíme v septembri a želáme im veľa úspechov pri plnení školských povinností. Budeme sa snažiť, aby sa vaše deti v našej škole cítili dobre, a aby si osvojili nielen vedomosti, ale i kresťanské a morálne hodnoty, ktoré naša škola ponúka.

• Úspechy v biologickej olympiáde

Dňa 14. apríla sa v CVČ v Dubnici nad Váhom konalo okresné kolo 58. ročníka biologickej olympiády kategórie E.

V tomto školskom roku sa do olympiády – do oblasti zoológie zapojili dve žiačky. Zo VII. ročníka Lívia Jurigová a z IX. ročníka Lenka Štefúnová. Do oblasti geológie sa zapojila žiačka IX. ročníka Nella Kolenová. Náročnosť úloh veľmi stúpa a to sa odráža i v klesajúcom počte riešiteľov, pretože príprava vyžaduje veľa času. Naši súťažiaci nesklamali a ich veľmi náročná celoročná príprava im priniesla výborné umiestnenia. Lenke Štefúnovej a Nelle Kolenovej 2. miesto a Lívii Jurigovej 3. miesto.

• Čítajme spolu

Aj tento školský rok sme sa zapojili do celoslovenského detského čitateľského maratónu s názvom Čítajme si, ktorý organizuje Linka detskej istoty už od roku 2008. Projekt vznikol na podporu detského čítania a zároveň poukazuje na význam literatúry pre detského čitateľa. Čítanie pomáha podporovať osobnosť dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať pravé ľudské hodnoty, rozlišovať dobro a zlo. K nepopierateľným benefitom je rozvoj slovnej zásoby, rozvoj reči, získanie nových informácii a poznatkov. V našej škole sa intenzívnejšie čítalo v školskej knižnici, v ŠKD, v MŠ, na hodinách anglického jazyka, ale i v samotných triedach. V úvodnom ročníku si prečítali knihu s názvom Lulu a Cita Záhada pokazenej nálady. Štvrtáci si vybrali knihu od Gabriely Futovej Brata musíš poslúchať. Zároveň dva dni čítali malým škôlkarom rozprávky na dobrú noc od Daniela Heviera Nám sa ešte nechce spať. V treťom

• Divadlo Príbeh v MŠ

Vo štvrtok 04. 04. 2024 do našej MŠ zavítalo divadlo Príbeh. Dvaja herci zahrali rozprávku s názvom ,,Ako si dedko s babkou spolu nažívali“ - úsmevný príbeh starčekov, ktorí si navzájom dokázali pomáhať. Deti počas predstavenia vďaka interaktívnej dramatizácii vstupovali do príbehu, pomáhali sadiť i štrikovať. S babkou si zopakovali, ktoré ovocie, zeleninu a strukoviny si môžeme posadiť v záhrade. Pomohli jej rozpamätať sa, ktoré zvieratá nám dávajú mlieko. Rozprávka bola veselá a plná spevu, deti rytmicky doprevádzali niektoré piesne. Na konci sme zistili, že usilovnosťou si môžeme zarobiť peniaze na veci, ktoré nám budú slúžiť. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie predstavenia!

• Kultúrny zážitok

Štvrtok 04. 04. 2024 sa niesol v znamení kultúry. Do našej školy zavítal detský divadelný súbor zo Základnej školy Jána Amosa Komenského v Púchove s dramatizáciou rozprávky "Medovníkový domček". Vypočuli sme si spev sprevádzaný hrou na akordeón a účinkujúci detskí herci predstavenie spestrili aj krátkym tancom. Malým i veľkým hercom ďakujeme za milý kultúrny zážitok a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Utorok 16. 4. 2024