Školský klub detí II.oddelenie

ŠKD

II.oddelenie - DECEMBER

V decembri sme sa rozprávali o svätom  Mikulášovi, ktorý nám do školského klubu priniesol  plný balík ovocia a sladkostí. Z vďaky a s radosťou sme vyrobili svätého Mikuláša. Vrámci rozvíjania manuálných zručností a práce s rôznym materiálom deti vyrobili na Vianočnú burzu ozdobné stromčeky, sovy zo šišiek a betlehem. V zážitkovej hre sme sa zahrali na zvyky so svätou Luciou. Celý december sme sa rozprávali a  postupne lepili postavičky do betlehemu. Estetickú stránku deti rozvíjali pri výrobe vianočného pozdravu, ryby a vianočného stromčeka. Pozorovali sme zmeny v prírode. Keď napadol sneh na školskom dvore sa deti aj poguľovali. Na posledné stretnutie v ŠKD v roku 2017 sme sa spojili obe oddelenia a urobili sme si posedenie pri stromčeku. Súťažilo sa vo fúkaní vaty, alebo  cez rolku toaletného papiera fúkaním trafiť loptičku do pohára na druhom konci stola.  A iné. Zatancovali sme si a vďaka rodičom si deti  pochutnali na bohatej  hostine.

II. ODDELENIE - NOVEMBER

V novembri sme sa celý mesiac v rámci spoločensko - vednej činnosti  rozprávali o domove, rodine a veselých zážitkov s rodinou. Deti si priniesli fotografie rodiny, na esteticko - výchovnej činnosti nakreslili svoje veselé zážitky s rodinou, vyrobili si papierových vtáčikov, či upršaný pozdrav. Manuálne zručnosti si zdokonaľovali pri výrobe -  Zimnej krajinky s Olafom.​​​​​​​​​​​​​​​​​ Rozprávali sme sa o starostlivosti o izbové rastliny, spoločne sme aj prakticky čistili a upratovali ŠKD a jeho okolie. Názorne sme si precvičili triedenie odpadu. Na telesnej, zdravotnej a športovej činnosti sme sa rozprávali o civilizačných chorobách. Počas  pobytu na  školskom dvore sú veľmi obľubené naháňačky, súťaže, športové hry. ​

II. ODDELENIE - OKTÓBER

V októbri sme sa rozprávali pri akých príležitostiach sa podáva ruka, o starých rodičoch, o svojich kamarátoch a správnom stolovaní. Z jesennej prechádzky parku sme si doniesli gaštany a listy zo stromov, z ktorých sme cez estetickú a pracovno technickú činnosť vytvotili gaštanový kríž, jesennú pani. Vytvorili  sme záložku do knihy, upršaný pozdrav, jesenný strom. Diskutovali sme o zdravom životnom štýle, bezpečnej jazde na bicykli.

II. ODDELENIE - SEPTEMBER

II.oddelení ŠKD navštevuje 16 detí. Od prípravkárov po tretiekov. V septembri sme sa vzájomne spoznávali cez súťaže, oslavy, spoločné výchovno vzdelávacie činnosti. Deti si rozvíjali jemnú motoriku a vzťah k estetickosti napríklad pri výrobe ježka zo šišiek a plastelíny, alebo ulietaného šarkana, či dokreslovaním druhej  polovice listov zo stromov. Pripomenuli sme si medzinárodný deň prvej pomoci. Ku dňu mlieka sme spoločne vytvorili plagát. Na školskom dvore a v parku sme sa hrali naháňačky, súťaže.​