Pocta Štúrovi

V tomto roku si pripomíname dvesto rokov od narodenia  jednej z najvýznamnejších osobností moderných dejín slovenského národa – Ľudovíta Štúra. Pri tejto príležitosti sa dňa 19.3. v našej škole uskutočnilo prezentačno-súťažné literárne popoludnie venované štúrovcom. Do tejto aktivity sa zapojili žiaci 5., 6., 7., a 8.  ročníka. Pri príprave zaujímavého podujatia pomohli žiačky zo 6. ročníka zhotovením bilbordu a rodokmeňa Ľ. Štúra.

V prvej časti stretnutia vyučujúca slovenského jazyka Mgr. Drusová spolu so žiačkou 5. ročníka Babulíkovou prezentovali  životopis a činnosť Ľ. Štúra. Žiaci sa dozvedeli, že Štúr bol nielen kodifikátorom spisovnej slovenčiny, vedcom, pedagógom, básnikom, publicistom, novinárom, ale aj vodcom štúrovského hnutia, európsky orientovaným vzdelancom a reprezentantom slovanskej spolupráce a vzájomnosti. V závere prvej časti si žiaci vypočuli aj jeho reč na uhorskom sneme.

Hlavnú časť tvorila medzitriedna súťaž. V jej jednotlivých kolách si žiaci spoločne zmerali svoje vedomosti v literárnom kvíze. Každú triedu zastupovalo trojčlenné družstvo. Úlohy v jednotlivých kolách vyžadovali nielen vedomosti, ale aj bystrý postreh a šikovnosť. Po sčítaní bodov sa z víťazstva tešilo družstvo 5. triedy. Blahoželáme však všetkým zúčastneným žiakom, pretože uskutočnené podujatie prispelo k rozvoju ich poznania a vedomostí, a tešíme sa na ďalšie príjemné spoločné stretnutia.