Lyžiarsky výcvik Makov 2016

V dňoch 24. - 29. januára mali žiaci našej školy sv. Dominika Sávia možnosť opäť zažiť niekoľko nádherných dní. Pre žiakov siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka bola možnosť prežiť niekoľko dní v horskom prostredí moravského pohraničia, v lyžiarskom stredisku Makov kasárne. Keďže cesta bola príliš zasnežená, autobus nás musel vyložiť v Makove, odkiaľ nás vyvážali do hotela na džípoch. Počas jedného týždňa sme takto mohli zažiť krásnu premenu, od snehovej rozprávky, až po takmer jarné počasie s ranným spevom vtáčikov. Ale to nebolo to hlavné. To čo sme mohli zažiť naplno, bola radosť zo spoločenstva priateľov a z objavovania krásy lyžovania. Totiž väčšina detí na lyžiach stála po prvý raz. A treba povedať, že si počínali veľmi dobre. Vďaka obetavosti učiteliek p. Kubovej, p. Behanovej a sr. Oremovej FMA, ktorým pomáhal aj p. Kubo a don Ragula SDB, sa radosti z lyžovania potešili takmer všetci. Aj v prípade jediného nelyžiara ktorý v našej výprave zostal aj po týždni námah sa potvrdilo, ak niekto sám nechce, v istých veciach mu pomôcť nemôžeš. Ostatní účastníci svojou disciplínou a usilovnosťou korunovali svoj úspech, takže v závere kurzu sa zúčastnili aj na svojich prvých lyžiarskych pretekoch. Súťažilo sa v troch kategóriách:

Pokročilí, kde zvíťazila Adela Kolenová, žiačka ôsmeho ročníka.

Začiatočníci chlapci, kde zvíťazil Filip Sliva, žiak deviateho ročníka.

Začiatočníci dievčatá, kde zvíťazila Katarína Kniebüglová, žiačka siedmeho ročníka.

Víťazi si odniesli nielen ligotavé medaily, ale najmä radosť z objavenej krásy lyžovania. Ostáva nám len dúfať, že podobne si do života odnesú aj radosť zo spoločenstva priateľov a tiež duchovné hodnoty ktoré sa im na našej katolíckej škole snažíme sprostredkovať.

Jozef Ragula

e-mail: zssds@stonline.sk