Predvianočné zastavenie

PREDVIANOČNÉ ZASTAVENIE

17. 12. 2010 sme zapaľovali 4. sviecu na adventnom venci. V tento deň naša škola zorganizovala 2 významné  podujatia pod názvom „Predvianočné zastavenie“.

V dopoludňajších hodinách sa v priestoroch katolíckeho domu uskutočnila prezentačno-predajná výstava prác a výrobkov žiakov školy.

Miestnosťou sa niesla príjemná vianočná hudba a tóny kolied,  doďaleka sa šírila vôňa vianočného pečiva, medu, oblátok  a všakovakých dobrôt.

Stoly zdobili vianočné svietniky, dekorácie, aranžmány ,adventné vence, rôzne ozdoby na vianočný stromček a darčekové škatuľky. Pestrosťou farieb  a krásou lákali aj zhotovení  snehuliaci a zvieratká z prírodného materiálu. Veľký záujem hostia prejavili o vianočné pečivo a rôzne výrobky z medovníkového cesta  – medovníky, medovníkové  domčeky, stromčeky a zvončeky. Prítomní sa mohli pokochať aj krásou dreveného betlehemu, ktorý zhotovil a v priestoroch katolíckeho domu vystavoval pán Hanko.

V popoludňajších hodinách žiaci školy vystúpili s vianočným  kultúrnym programom v Kostole svätého Jakuba pre dubnickú verejnosť. V úvode sa  v chráme  rozliehali tóny kolied v interpretácii Laury Petersenovej a Martina Rebru, ktorý svoj spev umocnil aj hrou na trúbke. Veľkému úspechu  sa tešilo aj vystúpenie koledníkov, ktorí sa svojím spevom i vinšami zapojili do charitatívnej akcie „Dobrá novina“ na pomoc africkým deťom. Úsmevy na tvárach obecenstva vyčarili vystúpenia žiakov 1. stupňa. Predstavili sa s hudobno-recitačným pásmom. Tretiaci pripravili Ježiškovi darček v podobe scénky „Dobrý pastier sa narodil“ .Do kostola zavítal aj svätý Peter, ktorý  spolu so svätou Annou a anjelikmi vystúpil  v scénke „Tuhá zima“. V jej závere  sa rozochveli krídelká anjelikov v tanci na motívy piesne „Tri oriešky pre Popolušku“. K zamysleniu sa nad posolstvom Vianoc a nad zmyslom ich slávenia viedli prítomných divákov  aj jednotlivé výstupy a dialógy detí  v divadelnej hre „Hlasy z jasličiek“. Pre  dievčatá a chlapcov účinkujúcich v tejto scénke  bolo veľkou cťou vystúpiť i v úvode detskej svätej omše na sviatok sv. Štefana. Spestrením kultúrneho programu bolo aj sprievodné slovo moderátorov, ktoré rozohrievalo srdcia všetkých prítomných  a podnecovalo v nich plamienok lásky pre prijatie malého Ježiška . Podmanivý zvuk fláut a gitary piesňou „Zvončeky šťastia“ uzamkol klenotnicu kultúrneho programu.

Veríme, že uskutočnené podujatia „Predvianočného zastavenia“ prispeli k peknému prežitiu 4. adventnej nedele a navodeniu príjemnej predvianočnej atmosféry.

e-mail: zssds@stonline.sk
    sekretariat@zsds.sk