SAVIÁDA

SAVIÁDA – súťaž o patrónovi školy sv. Dominikovi Saviovi

Aj krátky pozemský život  môže človeku stačiť na to, aby si získal večnú slávu na zemi i v nebi. Dôkazom toho je aj život jedného z najmladších svätých – sv. Dominika Savia, ktorý je patrónom našej  základnej školy.

Pri príležitosti jeho sviatku sa 5. mája uskutočnilo finále vedomostnej súťaže o Dominikovi Saviovi, v ktorom boli žiaci rozdelení do 2 kategórií. V 1. kategórii /2.-5.ročník/ zvíťazila Klára Baášová, 2. miesto patrí Jurajovi Beláňovi a 3. miesto obsadil Matúš Kubo. 2. kategóriu tvorili žiaci 6.-9.ročníka. V silnej konkurencii  najhlbšie vedomosti o Dominikovi Saviovi preukázala  Radka Kalaiová, 2. miesto si odniesla Mária Zigová a 3. priečka patrí Karolíne Kubištelovej.

Súťažné dopoludnie bolo spestrené 2 scénkami zo života Dominika Savia pod názvom „Kachle plné snehu“ a „Osem minút na jednu stránku“. V podaní školského zboru „Dominikových speváčikov“ zloženého zo žiakov 2.-9.ročníka si diváci  vypočuli piesne „Dominik“, „Daj mi, pane, duše“ a „Salve, don Bosco, salve“.

K prehĺbeniu vedomostí o patrónovi školy prispela aj prezentácia o Dominikovom živote a súťažný kvíz pre publikum.

Vyvrcholením oslavy  sviatku Dominika Savia bola slávnostná svätá omša.

Veríme, že tento svätec sa stane žiarivým vzorom pre všetkých žiakov našej školy, pretože  vykonával všedné veci s nevšednou láskou a Pán Boh ho premenil na ozdobu neba i zeme.