Športová olympiáda cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy a trenčianskeho regiónu

6.máj je v dejinách existencie ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia v Dubnici nad Váhom vždy veľkou udalosťou. Tento deň je totiž sviatkom patróna školy a pri tejto príležitosti sa každoročne koná športová olympiáda cirkevných škôl trenčianskeho regiónu a Žilinskej diecézy. Na tohoročnom XXIII. ročníku  konanom 6. mája 2016 organizujúca dubnická cirkevná škola privítala 305 chlapcov a dievčat z 10 škôl, ktorí si na mestskom štadióne TJ Spartak zmerali svoje sily v týchto súťažných disciplínach: beh na 60, 600 a 1 000 m; hod kriketom, vrh guľou, skok do diaľky a skok do výšky. Toto významné športové podujatia otvorila, všetkých prítomných športovcov a pedagógov zúčastnených škôl privítala a zaželala im veľa športových úspechov riaditeľka ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia, Mgr. Monika Pastieriková. Športovú olympiádu svojou účasťou podporil aj zástupca primátora mesta Dubnica nad Váhom pán František Mikolášek a prezident atletického klubu Spartak Ing. Ľuboš Beláň. Pod slnečnou oblohou a v príjemnej súťažnej atmosfére  sa o dosiahnutie tých najvyšších mét usilovali športovci z týchto cirkevných škôl: zo ZŠ sv. Augustína Považská Bystrica, z Cirkevnej základnej školy sv. Margity Púchov, zo Spojenej školy sv. Jána Bosca Nová Dubnica, z Katolíckej spojenej školy Rajec, zo ZŠ s MŠ Antona Bernoláka Martin, zo ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta Trenčín, z Katolíckej spojenej školy Nemšová a zo Základnej školy Žofie Bosniakovej Teplička nad Váhom. Zo Žiliny nás svojou účasťou potešili žiaci z 2 škôl: z Cirkevnej základnej školy Romualda Zaymusa a z Gymnázia sv. Františka.  Vedenie ZŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom vyjadruje poďakovanie sponzorom športovej olympiády – Rade rodičov pri ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom a primátorovi Dubnice nad Váhom Ing. Jozefovi Gašparíkovi. Veľká vďaka patrí rozhodcom jednotlivých súťažných disciplín, členom ľahkoatletického klubu TJ Spartak v Dubnici nad Váhom a všetkým, ktorí sa podieľali na bezproblémovom priebehu tohto hodnotného športového podujatia.  Veríme, že tento deň prispel k dôstojnej oslave sviatku patróna dubnickej cirkevnej školy, k formovaniu a upevňovaniu  pekných vzťahov medzi cirkevnými školami  a obohatil mladých ľudí o hodnoty, ktoré Dominik Savio vyznával.

e-mail: zssds@stonline.sk
    sekretariat@zsds.sk