MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

Dňa 22.10.2012 sa v našej škole uskutočnilo náučno-zábavné  podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa školských  knižníc. Motto tohto ročníka znelo: „Školské knižnice: kľúč k minulosti, prítomnosti i budúcnosti“. Vychádzajúc z tohto názvu žiaci 4. ročníka pred budovou školy v spolupráci s deviatakmi vytvorili čitateľsko-knižný náučný chodník, kde oblečení do kostýmov zvieratiek prezentovali svoje práce širokej verejnosti. Žiaci predstavili plagáty zobrazujúce život a literárnu tvorbu tvorcov detskej literatúry, ilustrácie k svojim najobľúbenejším literárnym dielam; vytvorili plagáty podporujúce čítanie kníh, plagáty uvádzajúce najkrajšie citáty o knihách, technologický postup pri výrobe knihy; prezentovali svoje práce o papyruse, pergamene a o papieri. Návštevníkov náučného chodníka požiadali o napísanie názvu svojej najobľúbenejšej knihy a o prečítanie úryvku z knihy Gabriely Futovej „Hľadám lepšiu mamu“. Ako poďakovanie za návštevu náučného chodníka deti odovzdávali záložky do kníh.

Veríme, že uvedené podujatie prehĺbilo  vzťah detí ku knihám a k čítaniu, podporilo ich kreativitu, rozvinulo komunikačné schopnosti, rečový prejav, tvorivú dramatiku a čitateľskú gramotnosť. Deti sa naučili vystupovať pred verejnosťou a prezentovať výsledky svojej práce. Osvojili si metódy práce s modernejšími informačno-komunikačnými a multimediálnymi technikami. Predovšetkým však deti propagovali myšlienku, že kniha  v klasickej tlačenej podobe má svoje pevné miesto aj v dobe počítačov a moderných technológií. Foto z tejto akcie nájdete vo fotoalbume.

e-mail: zssds@stonline.sk
    sekretariat@zsds.sk