20. výročie školy

ŠKOLA OSLÁVILA 20. VÝROČIE SVOJHO ZALOŽENIA

Základná škola svätého Dominika Savia v Dubnici nad Váhom, ktorá  16. mája 2012 oslávila 20. výročie svojho vzniku. Je školou upevňujúcou vzájomné porozumenie a priateľstvá, kde žiaci dostávajú plnohodnotnú kresťanskú výchovu a čo najlepšie základné vzdelanie v súlade s ich všestranným fyzickým i psychickým vývinom

História našej školy sa začala písať 27. júna 1991, kedy Biskupský úrad v Nitre vydal zriaďovaciu listinu, ktorou potvrdil zriadenie Základnej školy sv. Dominika Savia v Dubnici nad Váhom. Na oslavách 20. výročia založenia školy boli adresované slová vďaky všetkým tým, ktorí sa svojím ľudským i pracovným potenciálom zaslúžili o jej vznik a rozvoj.

Slávnosť sa  začala ďakovnou svätou omšou v Kostole svätého Jakuba, ktorú celebroval otec biskup – jeho Excelencia Mons. Tomáš Galis. Svojou účasťou na podujatí nás poctili duchovní otcovia  pôsobiaci na pôde školy, primátor mesta Dubnica nad Váhom Ing. Jozef Gašparík, riaditeľka Diecézneho školského úradu Žilina Ing. Mgr. Miriam Janegová, Ing. Milan Hort, zástupcovia Štátnej školskej inšpekcie, Krajského školského úradu v Trenčíne a v Žiline;  tešili sme sa z účasti  bývalých pracovníkov školy, rodičov našich žiakov a priateľov školy.

Po skončení svätej omše so svojimi slávnostnými príhovormi vystúpili vzácni hostia a slávnostný prejav predniesla riaditeľka školy Mgr. Monika Pastieriková.

Veríme, že hostí potešil kultúrny program prezentovaný na slávnostnej akadémii v katolíckom dome, ako aj spoločenské posedenie. Dúfame, že na tento slávnostný deň budú všetci prítomní s radosťou  spomínať.

e-mail: zssds@stonline.sk
    sekretariat@zsds.sk