Návšteva MUDr Anny Záborskej

Dňa 22.novembra 2013 našu školu poctila svojou návštevou poslankyňa Európskeho parlamentu MUDr. Anna Záborská.

V úvodnom stretnutí s vedením školy a so zástupcami Rady rodičov sa pani poslankyňa zaujímala o koncepciu rozvoja školy, o špecifiká výchovno-vzdelávacieho procesu, o materiálno-technické vybavenie; informovala sa, aké úspechy škola zaznamenala v ostatnom období, do akých projektových výziev sa zapájame, aké je smerovanie školy a aký je jej duchovný program.

Ďalším bodom programu bola beseda so žiakmi. Pani Záborská deťom priblížila štruktúru, zloženie a fungovanie Európskeho parlamentu, porozprávala im o práci europoslanca a predstavila náplň jej pracovného dňa. Deťom vysvetlila  pojem ľudské práva a podrobnejšie im porozprávala o tejto problematike, ktorej sa ako europoslankyňa venuje. Žiakov veľmi zaujalo jej rozprávanie o návšteve Afriky, v ktorom im priblížila ťažký život afrických detí. Pani Záborská vysoko vyzdvihla aktívnu účasť žiakov našej školy v charitatívnej akcii „Dobrá novina“ a povzbudila ich do ďalšej činnosti.

Vo svojom príhovore dievčatá a chlapcov motivovala k dobrým študijným výsledkom, k zvýšenému pracovnému úsiliu a k aktívnej výučbe cudzích jazykov. Zároveň zdôraznila skutočnosť, že vzdelávanie a hodnoty spolu veľmi úzko súvisia a práve cirkevné školy sú miestom, kde sa na oba atribúty kladie veľký dôraz.

Návšteva pani MUDr. Anny Záborskej bola pre žiakov i zamestnancov našej školy  veľkou cťou , obohatením i milým zážitkom.