Novinky

 • Výchovný koncert

  Dňa 22. októbra sa žiaci 4. – 9. ročníka zúčastnili hudobno-výchovného koncertu „Trinásta komnata”. Program sa dotýkal tém, ako sú  alkohol, drogy, fajčenie, šikanovanie. Nazrel do sveta dnešnej mladej generácie cez dvere zakázanej trinástej komnaty, ktorá je symbolom zla, no súčasne však otvoril dvere iných komnát, cez ktoré vedie cesta k úspechu -  empatia, priateľstvo, pomoc a dobro.

   

 • Stretnutie s bývalými zamestnancami školy

  Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sa dňa 16.10.2018 v našej škole uskutočnilo stretnutie s bývalými pracovníkmi školy, ktorí sú už na zaslúženom dôchodku.

  Na tomto milom posedení sa prítomným najskôr predstavili žiaci 4. ročníka pod vedením Mgr. Bajčíkovej s moderným prevedením rozprávky Soľ nad zlato. Potom naši hostia porozprávali o tom, ako prežívajú dni jesene svojho života, čím sú naplnené ich voľné chvíle a ako sa tešia zo svojich vnúčat a mnohí i z pravnúčat. Prítomní si s radosťou pozreli zrekonštruované priestory školy a tešili sa z nich. Fotky nájdete TU.

   

 • Spomienková výstava Andreja Hlinku

  V dňoch 28. 9. – 5. 10. 2018 je v našej škole inštalovaná spomienková výstava fotografií významného slovenského národovca Andreja Hlinku pri príležitosti 80. výročia jeho úmrtia. Pripomeňme si, že Andrej Hlinka bol vedúcou osobnosťou slovenského národného hnutia, jedným zo signátorov Martinskej deklarácie a tiež spoluautorom Memoranda národa slovenského. Srdečne pozývame na prechádzku históriou.

 • O putovný pohár sv. Michala – 3. miesto vo vybíjanej

   

   

  Už viac ako 20 rokov  v septembri  na sviatok svojho patróna školy ZŠ sv. Michala v Nemšovej uskutočňuje  turnaj O putovný pohár sv. Michala vo vybíjanej a v malom futbale. Našim dievčatám vo vybíjanej tesne uniklo 2.miesto. Nakoniec  získali bronzovú medailu.  Ďakujeme a do budúcna prajeme ďalšie úspechy.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Milión detí sa modlí ruženec

  Naša škola sa spolu s celým Slovenskom dňa 18. októbra 2017 pripojí k takmer 70 krajinám,kde sa deti zjednotia v modlitbe ruženca za pokoj a jednotu vo svete. Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: "Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení."

 • Futbalový turnaj

  Futbalový turnaj

  Dňa 28.9. 2018 sa chlapci našej školy zúčastnili futbalového turnaja cirkevných škôl v mestskej hale v Nemšovej. Zo 4 zápasov sme všetky vyhrali a získali sme právom 1.miesto. Chlapcom blahoželáme. 

 • Bodka za školou

  V piatok 22.6.2018 od 15:00 sme oslávili MDD a rozlúčili sa so školou. Začiatkom týždňa hlásili meteorológovia hrozné počasie. „Bude pršať celý deň!“ A čo teraz? Čo budeme robiť? Jednoduchá rada: „Modlite sa za dobré počasie.“ Hádajte, čo sa stalo?! Slniečko svietilo, schovalo sa za mraky, potom zase svietilo a zase sa schovalo, ale NESPADLA ANI KVAPKA. Vôbec nepršalo. Boh sa o nás postaral. Don Paľko Piatrov spolu s p. riaditeľkou Pastierikovou otvorili podujatie úvodným slovom, modlitbou a požehnaním. Deti sa vyšantili na rôznych nafukovacích atrakciách, dobývali more na pirátskej lodi, krútil sa im svet v plastovej guli (zorbing guľa) a vyšplhali sa na horolezeckú stenu. Rodičia si pochutili na grilovaných špekačkách, podávala sa kofola, čaj a vynikajúca šmolková cukrová vata. Na školskom dvore vládla super nálada, ozýval sa smiech detí a štebotanie rodičov a priateľov školy. Bolo tu cítiť rodinné prostredie. Takéto akcie zbližujú ľudí a vytvárajú tu na Zemi krajšie a lepšie miesto. Foto nájdete TU.

 • Vynikajúce výsledky našich žiakov v Testovaní 9

  Deviataci v ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia dosiahli úžasné výsledky v Testovaní 9-2018. V predmete Slovenský jazyk obsadili 1. miesto spomedzi všetkých ZŠ v meste Dubnica nad Váhom ako aj 1. miesto v okrese Ilava. Žiaci dosiahli  priemernú percentuálnu úspešnosť 73,5% čo je lepšie o 10,5 % ako národný priemer na Slovensku. V predmete matematika s rozdielom pár desatiniek obsadili 3. miesto v meste Dubnica nad Váhom a 5. miesto v okrese Ilava. Priemerná percentuálna úspešnosť žiakov našej školy je 60 % čo je o 4,1% viac ako národný priemer. Dosiahnuté výsledky svedčia o výbornej úrovni školy ako aj aktívnej príprave žiakov. Gratulujeme!

 • Výchovný koncert ,,Svet peňazí,,

  Dňa19.júna sa žiaci zúčastnili hudobno-výchovného koncertu “Svet peňazí”. Program sa dotýkal tém, ako sú  peniaze, úver, úrok, banky a účty, sporenie a investovanie, histórii peňazí a rodinného rozpočtu. Obsah bol obohatený aj zaujímavými príbehmi ľudí, ktorí zbohatli svojou šikovnosťou, alebo talentom, ale aj o príbehy ľudí, ktorých náhle zbohatnutie pripravilo úplne o všetko.Súčasťou programu bola aj hudobná zložka, v ktorej dvaja hudobníci spievali piesne súčasných moderných autorov. Pomocou primeraných otázok boli deti vťahované do deja programu a za správne odpovede odmeňované.

 • Bodka za školou

  Srdečne Vás pozývame osláviť MDD a koniec školského roka.

 • Odmeňový výlet

  Dňa 12.júna sa žiaci zúčastnili na odmeňovacom výlete v Bratislave. Navštívili najväčšiu európsku vzdelávaciu výstavu modelov z lego kociek, kde mohli vidieť netradičnú hodinu biológie, historické scény, známe osobnosti zo sveta kultúry, umenia a vedy, aleju športových hviezd, stavby predstavujúce starobylú a modernú architektúru, scény zo známych filmov a rozprávok, ale aj interaktívne roboty. Najviac ich zaujali úžasné veľké stavby zo 7 miliónov kociek, obdivovali najväčšiu loď na svete „Titanic“, postavenú z 500 tisíc kociek lego a  sedemmetrové vozidlo Batmana (Batmobile) postavené v mierke 1:1 z 900 tisíc kociek. Záver výstave patril zábave, kde si žiaci postavili vlastné stavby.

   

 • Šachová súťaž

  Dňa 11.júna sa konala šachová súťaž v rapid šachu základných škôl  okresu Ilava. Účasť bola veľká, 42 šachistov. Našu školu reprezentovali piati žiaci – Janka Jankechová zo 4.B, Dominika Burianová z 1.B, Andrejko Poruban z1.B, Šimonko Chudo z 1.B a Maťko Burian zo 6.ročníka. Naši šachisti sa nemajú za čo hanbiť. I keď neobsadili žiadne z prvých miest v kategórii chlapcov a dievčat, hrali naozaj výborne, zapálene a hlavne bolo vidieť, že šach ich aj baví. Medzi hráčmi vládla pohoda a priateľstvo, pretože mnohí sa už poznali zo šachových krúžkov. Ako správni šachisti si na úvod každej partie podali ruku a tým vyjadrili  rešpekt a úctu  súperovi. Prajeme im veľa úspechov!

 • Tanečný maratón

  Medzinárodný deň detí sme oslávili v športovom duchu. Pre žiakov našej školy sme pripravili hodinový Tanečný maratón v našej telocvični. A naozaj sa bolo na čo pozerať. Tanečnú choreografiu si výborne pripravila a nacvičila Mgr. Deniska Chudová spolu so žiačkami 7. a 8. ročníka Silvinky a Lucky Porubanovej a žiačky 7.ročníka Jessicy Štefancovej. Porotkyne Mgr. Behanová a Mgr. Pukajová hodnotili nielen výdrž, teda kondíciu, ale samozrejme i technické a estetické prevedenie tanca. Výber víťazov bol naozaj ťažký. Nakoniec si ceny vytancovali títo tanečníci:

  Kategória 1. – 2.ročník: 1.miesto – Sofia Gašparová

                                                 2. miesto –Tamarka Švikruhová

                                                 3. miesto – Lukáš Michael Hamacek

  Kategória 3. – 4. ročník: 1.miesto – Bezecná Paulínka

                                                 2. miesto – Karolínka Rendeková

                                                 3. miesto – Kolenová Nelka

  Kategória 5. – 6. ročník: 1.miesto – Veronika Biskupičová

                                                 2. miesto – Miriam Hírešová

                                                 3. miesto – Veronika Rajcová

  Výhercom gratulujeme! Všetkým súťažiacim patrí uznanie, pretože boli skvelí a vydržali tancovať celú hodinu s malými prestávkami na pitie.

 • Dopravné ihrisko

  Dopravná výchova je povinnou súčasťou výchovy a vzdelávania žiakov základných škôl. Tento školský rok sme sa ju v mesiaci máj rozhodli realizovať pre žiakov 1., 2., 3. ročníka a žiakov prípravneho ročníka priamo na dopravnom ihrisku v Považskej Bystrici.

  Cieľom bolo oboznámiť žiakov so  zásadami bezpečného správania sa v cestnej premávke podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, ako chodec, cyklista, naučiť deti pozorovať svoje okolie, vyhodnocovať situáciu z hľadiska bezpečnosti a aplikovať návyky bezpečného správania sa v cestnej premávke v praktickom živote a zvládnuť  jazdy na bicykli.

  Celý výcvik prebiehal prakticky, všetci žiaci celé vyučovanie na dopravnom ihrisku jazdili na bicykli, riadili sa dopravnými značkami a semaformi na križovatke, z čoho mali veľkú radosť. Veľké poďakovanie patrí pani Anastázii Bujnovej, pracovníčke CVČ v Považskej Bystrici,  ktorá vedie výcvik a poznať, že má  v tom veľké skúsenosti a prax a s deťmi to naozaj vie.

  Veď všetkým nám záleží na tom , aby  deti prežívali detstvo bezstarostne a domov sa vždy vrátili zdravé a vporiadku.,

   

   

 • Súťažime s Talentídou–Klokan

  Súťaž vznikla v roku 1991 vo Francúzsku.
  Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku. Inšpirovali sa podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii.
  Oficiálnym usporiadateľom súťaže je Asociácia KSF – Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc). Združuje už viac ako 70 krajín z Európy, Ázie, Ameriky, a dokonca aj z Afriky. Klokanovské úlohy vlani riešili aj žiaci z Tanzánie, Saudskej Arábie či Iraku.
  Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete.
              V tomto školskom roku 2017/2018 sa jej opäť zúčastnili i naši prihlásení žiaci. V marci ,,klokanilo“ 67 000 žiakov na 1453 slovenských školách. V našej škole to bolo 26 žiakov.

  1.ročník – 11 žiakov, 2. ročník – 1 žiačka, 3. ročník – 4 žiaci, 4. ročník – 3 žiaci, 5. ročník – 1 žiačka, 6. ročník – 3 žiaci, 7. ročník – 1 žiak, 8. ročník – 2 žiaci

  Dvaja žiaci z 1.B – Andrejko Poruban a Šimon Ondrejka získali titul úspešného riešiteľa a titul školského šampióna. Mali 100% úspešnosť z maximálneho počtu.

  Úspešnými riešiteľmi sa ďalej stali: 1. A - Peťka Budayová, Šarlotka Babulíková, Davidko Ťazim, 1.B – Klárka Pišojová, 2. ročník – Lesia Ellen Gunárová, 3. ročník – Maťko Liška, 4.A – Terka Babulíková, 6. ročník – Monika Štefúnová, 8. ročník – Erik Vozár

              Úspešní žiaci boli odmení vecnými cenami a všetci prihlásení žiaci získali diplom a malú vecnú pozornosť od Talentídy.

           Úlohy boli zaujímavé, podporujúce logické myslenie  a  mali primeranú náročnosť.  Riešili ich formou testu, ktorá je zároveň dobrou  prípravou na Komparo a Testovanie.

 • Návšteva skládky Luštek

  Pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia sa  v utorok 5. 6. 2018 žiaci 7. a 9. ročníka zúčastnili prednášky, ktorá bola organizovaná Odborom životného prostredia mesta Dubnice nad Váhom v spolupráci s firmou zaoberajúcou sa zberom odpadu. Obsahovou náplňou bolo predstavenie komplexnej činnosti skládky LUŠTEK s prihliadaním na ochranu životného prostredia.

 • Športová olympiáda cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy a trenčianskeho regiónu

       Jednou z priorít našej spoločnosti  je zdravý a harmonický vývoj detí, preto je potrebné vzdelávanie a výchovu žiakov spájať so športom.

       V duchu olympijského hesla: „Rýchlejšie, vyššie a silnejšie!“ sa v priestoroch mestského štadióna v Dubnici nad Váhom 11. mája 2018    konala športová olympiáda cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy a trenčianskeho regiónu.Na tohoročnom  XXIV. ročníku organizujúca ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom privítala 250 chlapcov a dievčat z 12 škôl, ktorí si zmerali svoje sily v týchto súťažných disciplínach: beh na 60, 600, 800 a 1 000 m; hod kriketom, vrh guľou, skok do diaľky a skok do výšky. Pod krásnou slnečnou oblohou a za výborného povzbudzovania kamarátmi a spolužiakmi sa o dosiahnutie tých najvyšších mét usilovali športovci z týchto škôl: zo Spojenej školy sv. Jána Bosca Nová Dubnica, zo ZŠ sv. Augustína Považská Bystrica, z Cirkevnej základnej školy sv. Margity Púchov, z Katolíckej  ZŠ s MŠ Antona Bernoláka Martin, zo ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta   Trenčín , z Katolíckej spojenej školy sv. Michala Nemšová, z Katolíckej spojenej školy Rajec a zo ZŠ Žofie Bosniakovej Teplička nad Váhom. Zo Žiliny nás svojou účasťou potešili žiaci z 3 škôl:  z Cirkevnej základnej školy s MŠ Dobrého pastiera, z Cirkevnej základnej školy Romualda  Zaymusa a z Gymnázia sv. Františka z Assisi.Športové podujatie svojou účasťou podporili aj mnohí významní hostia – zástupca primátora mesta Dubnica nad Váhom  pán František Mikolášek, Mgr. Ivana Berec  Majorošová -  vedúca oddelenia školstva Mestského úradu v Dubnici nad Váhom, don Pavol Piatrov a zástupcovia mestského zastupiteľstva Ing. Róbert Rafaj a Ing. Emil Suchánek.Vedenie ZŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom vyjadruje poďakovanie sponzorom športovej olympiády – Rade rodičov pri ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia Dubnica nad Váhom, pánovi Ing. Róbertovi Rafajovi a  Mestskému úradu   Dubnica nad Váhom .Veľká vďaka patrí rozhodcom jednotlivých súťažných disciplín, členom ľahkoatletického klubu TJ Spartak v Dubnici nad Váhom a všetkým, ktorí sa podieľali na bezproblémovom priebehu tohto veľkolepého  športového podujatia. 

          Veríme, že tento deň prispel k dôstojnej oslave sviatku patróna našej školy, k formovaniu a upevňovaniu  pekných vzťahov medzi cirkevnými školami  a obohatil mladých ľudí o hodnoty, ktoré Dominik Savio vyznával.     

 • Krajské kolo biologickej olympiády

  Dňa 9. mája sa v CVČ Považská Bystrica uskutočnilo krajské kolo biologickej olympiády kategórii E. Víťazi okresného kola Monika Štefúnová,žiačka VI. ročníka a Jakub Harňák, žiak VIII. ročníka opäť zabodovali a získali certifikáty úspešných riešiteľov.V odbornosti zoológia si Jakub spomedzi 14 súťažiacich vybojoval krásne 3. miesto a Monika 9 miesto.. Blahoželáme im a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

   

 • Vzácna návšteva v našej škole

  Dňa 4. mája 2018 sme v priestoroch našej školy privítali vzácnu návštevu z partnerskej školy Hulín z Českej republiky. Tvorili ju: pani riaditeľka Fuksová, pani zástupkyňa Janů, pani zástupkyňa Híllová, pani učiteľka Hozová, pán školník Janů a 4 žiačky – Terezka, Julinka, Danielka a Klárka.

      Pani učiteľky, pán školník a deti z Hulína si najskôr pozreli krátky kultúrny program, ktorý si pre nich pripravili žiaci 3. ročníka pod vedením pani učiteľky Bajčíkovej a Dobrodenkovej; započúvali sa do krásnych slovenských ľudových piesní v interpretácii Mateja Lišku a Karolíny Beňovej za hudobného sprievodu Tatiany Liškovej. Zaujala ich aj báseň Veľké myšlienky malého človeka v podaní Tobiáša Chuda.

       Našim hosťom sa veľmi páčila návšteva Trenčianskeho hradu i naše krajské mesto.

  V popoludňajších hodinách si pani učiteľky i žiaci hulínskej školy so záujmom  pozreli priestory našej základnej i materskej školy.

       Veríme, že naša spolupráca sa bude naďalej rozvíjať a prehlbovať a prispeje k upevneniu našich vzájomných vzťahov.

 • Výzva do boja!

   

  Aj takto by sa mohol niesť deň oslavy patróna našej školy, sv. Dominika Savia. Slávnosť sme začali slávnostnou sv. omšou, na ktorej spieval a hral náš rozbiehajúci sa školský zbor s kapelou. Don Pavol nás vyzýval prežívať svoj život ako dar, mať odvahu bojovať o každodennú svätosť, ako to robil Dominik Savio. Cesta k svätosti je jednoduchá, stačí byť stále veselí, plniť si svoje povinnosti (školské, domáce,...) a ísť medzi ľudí, spolužiakov a všímať si ich potreby.

  Po slávnostnej sv. omši sme sa rozišli do svojich tried, aby sme si plnili svoje žiacke povinnosti:).  Aby sme mohli počas 5. a 6. vyučovacej hodiny pokračovať v boji, no  nie v duchovnom, ale v boji na volejbalovom parkete. Učitelia hodili ôsmakom rukavicu a vyzvali ich zmerať si sily vo volejbale. Boj to bol veru vyrovnaný, atmosféra skvelá, spolužiaci i kolegyne fandili. A tak sa nám podarilo prežiť dnes všetky odporúčania k svätosti, ktoré dal don Bosco  svätému Dominikovi. Ďakujeme za prežitý deň, za patróna našej školy a za každý dobrý boj našich žiakov a učiteľov.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171
  Odhlasovanie stravy + Materská škola 0911520730

Fotogaléria