Novinky

 • Ples rodičov a priateľov školy

 • Vianočné trhy

  Už pár týždňov dozadu sa na našej škole ukázali veľmi šikovné ruky žiakov,učiteľov i rodičov  a ich počet postupne vzrastal. Žiakom, učiteľom, ba aj viacerým rodičom vychádzali spod rúk zaujímavé výrobky. Boli to pohľadnice, ozdoby, medovníky a ešte všeličo iné. Každý prispel svojou troškou. Už tu sa vytvárala pekná rodinná atmosféra. Ale prečo taký ruch?
  Vyvrcholilo to na druhú adventnú nedeľu
  9.12.2018. Všetko to boli prípravy na Vianočné trhy. Celé nedeľné predpoludnie bolo v katolíckom dome pri kostole sv. Jakuba celkom rušno. Ľudia mali možnosť pokochať sa v tejto výstave pestrých nápadov, odniesť si domov to, čo ich najviac oslovilo a tým podporiť našu školu. Miestami sa tu ozývali sympatické výkriky: „Lokše!“, ktoré pozývali k malému občerstveniu. Rovnako milé bolo aj občerstvenie pri kávičke či čaji a zákuskoch v rohu miestnosti.
  „Taká pekná rodinná akcia,“ zhodnotila tento čas jedna staršia pani. Žiaci (aktuálni aj bývalí), učitelia, rodičia a ďalší priatelia školy dodali tomuto podujatiu sympatický rodinný nádych.
  Ďakujeme zo srdca všetkým a prajeme požehnané sviatky.

                                                                                                                               

 • Advent

  Od začiatku adventu má naša škola krásny adventný veniec. K jeho výzdobe prinesením doma napečených medovníčkovprispeli žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka, na výrobe venca a jeho následnom zdobení sa zúčastnili žiačky piateho a siedmeho ročníka.Adventný veniec, na ktorom každé ráno horia sviece, môžete vidieť pri vstupe do budovy školy vedľa šatní.

 • Olympiáda zo Slovenského jazyka

  Dňa 28.11.2018 sa v Centre voľného času v Dubnici nad Váhom konalo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka,v ktorom naša žiačka 9. ročníka, Mária Farská, získala tretie miesto. Gratulujeme!

 • A slovo bolo u Boha

  Dňa 7. 12. 2018 sa uskutočnil XXVI. ročník súťaže v recitácii kresťanskej poézie a prózy pod názvom ...A SLOVO BOLO U BOHA. V krajskom kole reprezentovali našu školu štyri žiačky. Tri získali diplom za účasť a Monika Štefúnová, žiačka siedmeho ročníka, obsadila 3. miesto v kategórii próza. Dievčatám vrelo ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 • Technická olympiáda

  Dňa 29.11.2018 sa žiaci Benko Tomáš, Ondráš  Filip , Novosádová Bronislava  zúčastnili Okresného kola Technickej olympiády . Tomáš a Filip  sú úspešnými  riešiteľmi v kategórii A - obsadili  5. miesto, Bronka  bola druhá najlepšia v B kategórii. Blahoželáme.

 • Zlaté pásmo v projekte Hovorme o jedle - úspech v celoslovenskej súťaži

  Aj naša škola sa zapojila do celoslovenského projektu „Hovorme o jedle“, ktoré vyhlásilo Ministerstvo školstva a Ministerstvo poľnohospodárstva a  v súťažno-vzdelávacej aktivite „Ovocie, zelenina, orechy našich sadov“ získala v hodnotení  projektových aktivít zlaté pásmo. Veľmi nás to potešilo, že sme sa zaradili medzi TOP školy na Slovensku (zapojilo sa 452 ZŠ a len 61 ocenili zlatým pásmom). Projekt bol zameraný na zdravý životný štýl a správne stravovacie návyky .žiakov.

 • Poďakovanie

  Chceli  by sme vyjadriť veľké poďakovanie v mene školy pánovi Jurigovi, ktorý daroval sponzorsky športové pomôcky: hokejky, lopty, fitnes potreby, rôzne rakety, švihadlá, kruhy a iné našim žiakom, v celkovej hodnote 1000€. Srdečné Pán Boh zaplať.

 • Florbal -dievčatá

  Dňa 23.11.2018 vybojovali žiačky našej školy pod vedením pani učiteľky Bajčíkovej s veľmi pekným druhým miestom postup do okresného kola vo florbale . Srdečne im blahoželáme.

 • Florbal-chlapci

  Dňa 20.11.2018 sa našim žiakom-starším chlapcom podarilo vybojovať 1.miesto v predkole florbalu.Ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Výtvarná súťaž

  Výtvarná súťaž

  Blahoželáme žiačkam 7. ročníka Bibiáne Novosadovej, Hírešovej, Vavríkovej a Zubovej, ktorých výtvarné dielo zo 134 výtvarných prác v súťaži „Nekonečný príbeh skla“ získalo ocenenie a tvorí nástenný kalendár pre rok 2019 spoločnosti Vetropack Nemšová. Dievčatám blahoželáme  a prajeme ešte veľa tvorivých inšpirácií.

 • Turnaj vo futbale cirkevných škôl Žilinskej diecézy

  Turnaj vo futbale cirkevných škôl Žilinskej diecézy

  Dňa 7.11. 2018 sa našim chlapcom podarilo obsadiť 1. miesto v diecéznom turnaji Žilinskej diecézy. V Tepličke nad Váhom sa stretlo 10 pomerne silných družstiev. Všetky sme úspešne porazili a odniesli sme si putovný pohár Žofie Bosniakovej.Gratulujeme!

 • Putovná výstava

  Dňa 5. 11. 2018 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili putovnej výstavy, ktorá nesie názov Anna Franková – odkaz dejín dnešku. Hlavným námetom výstavy je životný príbeh mladej židovky Anny Frankovej počas druhej svetovej vojny. Svoje myšlienky a pocity si v úkryte zapisovala do denníka, ktorý sa po jej smrti stal svetoznámym. Výstava ponúkla žiakom pohľad na problematiku obdobia druhej svetovej vojny, historickú faktografiu a poukázala na otázku diskriminácie v minulosti i súčasnosti na základe rôznorodých kritérií. Celou výstavou sprevádzali našich žiakov vyškolení študenti z Gymnázia v Dubnici nad Váhom.

 • Aurélium

  Dňa 24. októbra žiaci 6.,  7. a 8. ročníka navštívili zážitkové centrum vedy „Aurelium“ v Bratislave. Výstava je zameraná technike, svetlu a optike, chémii a biológii, elektromagnetizmu, matematike a robotike. Žiaci spoznávali prostredníctvom jedinečných exponátov, ako v praxi fungujú poučky, ktoré sú v učebniciach a  zábavnou formou pomocou hier a pokusov experimentovali a objavovali základné vedecké poznatky a princípy a ich využitie v reálnom živote. Najviac ich zaujala malá laserovú šou, ktorá sa odohrávala na prototype auta.

   

   

 • Duchovné cvičenia

  V dňoch 12.- 14. 10. 2018 sa učitelia našej školy  zúčastnili duchovných cvičení pod vedením dona P. Piatrova v Oščadnici. Atmosféru rodinnosti umocnila slnkom zaliata krása jesennej prírody, prednášky, sväté omše, spoločné aktivity a vychádzky.  Zamysleli sme sa nad svojím povolaním učiť, mať rád , formovať charaktery detí a ochotou poznať pravdu o sebe.

                 Ďakujeme pani riaditeľke Pastierikovej, donovi Piatrovi a všetkým, ktorí sa o nás postarali.

 • Výchovný koncert

  Dňa 22. októbra sa žiaci 4. – 9. ročníka zúčastnili hudobno-výchovného koncertu „Trinásta komnata”. Program sa dotýkal tém, ako sú  alkohol, drogy, fajčenie, šikanovanie. Nazrel do sveta dnešnej mladej generácie cez dvere zakázanej trinástej komnaty, ktorá je symbolom zla, no súčasne však otvoril dvere iných komnát, cez ktoré vedie cesta k úspechu -  empatia, priateľstvo, pomoc a dobro.

   

 • Stretnutie s bývalými zamestnancami školy

  Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sa dňa 16.10.2018 v našej škole uskutočnilo stretnutie s bývalými pracovníkmi školy, ktorí sú už na zaslúženom dôchodku.

  Na tomto milom posedení sa prítomným najskôr predstavili žiaci 4. ročníka pod vedením Mgr. Bajčíkovej s moderným prevedením rozprávky Soľ nad zlato. Potom naši hostia porozprávali o tom, ako prežívajú dni jesene svojho života, čím sú naplnené ich voľné chvíle a ako sa tešia zo svojich vnúčat a mnohí i z pravnúčat. Prítomní si s radosťou pozreli zrekonštruované priestory školy a tešili sa z nich. Fotky nájdete TU.

   

 • Spomienková výstava Andreja Hlinku

  V dňoch 28. 9. – 5. 10. 2018 je v našej škole inštalovaná spomienková výstava fotografií významného slovenského národovca Andreja Hlinku pri príležitosti 80. výročia jeho úmrtia. Pripomeňme si, že Andrej Hlinka bol vedúcou osobnosťou slovenského národného hnutia, jedným zo signátorov Martinskej deklarácie a tiež spoluautorom Memoranda národa slovenského. Srdečne pozývame na prechádzku históriou.

 • O putovný pohár sv. Michala – 3. miesto vo vybíjanej

   

   

  Už viac ako 20 rokov  v septembri  na sviatok svojho patróna školy ZŠ sv. Michala v Nemšovej uskutočňuje  turnaj O putovný pohár sv. Michala vo vybíjanej a v malom futbale. Našim dievčatám vo vybíjanej tesne uniklo 2.miesto. Nakoniec  získali bronzovú medailu.  Ďakujeme a do budúcna prajeme ďalšie úspechy.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Milión detí sa modlí ruženec

  Naša škola sa spolu s celým Slovenskom dňa 18. októbra 2017 pripojí k takmer 70 krajinám,kde sa deti zjednotia v modlitbe ruženca za pokoj a jednotu vo svete. Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: "Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení."

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171
  Odhlasovanie stravy + Materská škola 0911520730

Fotogaléria