Novinky

Piatok 20. 10. 2017
Počet návštev: 1395162

Narodeniny a meniny

Zajtra (Sobota 21.10.2017)
Kristián Rendek (5.)
Pozajtra (Nedeľa 22.10.2017)
Šarlota Babulíková (1.A)
Lenka Mináriková (4.B)

Piatok 20. 10. 2017

Mapa

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171

Základná škola s materskou školou sv. Dominika Savia

Sme školou 21. storočia, ktorá je moderná a stále sa rozvíjajúca. Škola rodinného typu, ktorá svojim žiakom poskytuje kvalitné vzdelávanie a výchovu.

Novinky

 • Naša škola sa spolu so Slovenskom dňa 18. októbra 2017 pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, v ktorom je viac ako 40 krajín sužovaných prebiehajúcim ozbrojeným konfliktom. Táto globálna iniciatíva je už tradične organizovaná pápežskou nadáciou ACN - Aid to the Church in Need (u nás známou aj ako Kirche in Not).

 • Riaditeľka školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov  p o s k y t u j e dňa 20. októbra 2017 z organizačných dôvodov žiakom ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia v Dubnici nad Váhom riaditeľské voľno.

 • Oznamujeme žiakom a rodičom, že v dňoch od 23.10.2017 do 27.10.2017 bude zber starého papiera. Papier aj kartóny môžete nosiť od 14,00 do 16,30 hodiny do kontajnera, ktorý bude na školskom dvore – vchod od tržnice.

 • 15.10.2017 o 11:00 mali naši milí prváci IMATRIKULÁCIU. Do kostola sv. Jakuba nás prišiel pozrieť kráľ s kráľovnou, ktorí pasovali 1.A a 1.B za rytierov sv. Dominika Savia. Prajeme im, aby boli statnými ochrancami našej školy a vedeli bojovať za správne hodnoty a rozširovať ich do celého sveta ako Dominik Savio. viac: foto

 • 11.10.2017 sme sa zúčastnili na okresnom kole v bedmintone ZŠ žiakov a žiačok v Ilave v Športovej hale TJ Sokol. V kategórii žiakov ZŠ sa stretli 4 družstvá a v kategórii žiačok 6 družstiev. V každom družstve súťažili dvaja hráči. Naši deviataci Matúš Kubo a Andrej Šťastný, ktorí v tejto súťaži neboli nováčikmi, si odniesli bronzové medaily a diplom za 3.miesto. Ďakujeme Vám, chlapci, za peknú reprezentáciu našej školy. Dievčatám, tiež samozrejme patrí poďakovanie, že mali odvahu a chuť sa zúčastniť. Prvýkrát si vyskúšali účasť v tejto súťaži. Latka bola naozaj nastavená dosť vysoko, veď si merali sily so skúsenými hráčkami a aj s minuloročnými účastníčkami celoštátneho kola v bedmintone. Sú to žiačky zo ZŠ v Pruskom, ktoré i tento rok obhájili v OK 1. miesto. Držíme im palce a nech sa im darí na ceste do celoštátneho kola.​ viac: foto

 • Dňa 12. októbra žiaci 7. a 8. ročníka navštívili zážitkové centrum vedy "Aurelium" v Bratislave. Svoje meno dostalo podľa známeho slovenského fyzika Aurela Stodolu, rodáka z Liptovského Mikuláša. Celá výstava pozostáva zo šiestich tematických celkov, ktoré sa venujú technike, svetlu a optike, chémii a biológii, elektromagnetizmu, matematike a robotike.Žiaci si prezreli nielen sto exponátov, ale aj zábavnou formou pomocou hier a pokusov experimentovali a objavovali základné vedecké poznatky i princípy a ich využitie v reálnom živote. Najviac ich zaujal Teslov svet s jeho slávnou objímkou a malá laserovú šou, ktorá sa odohrávala na prototype auta. viac: foto

 • Dňa 3. októbra sme sa i my zúčastnili v okresnom kole súťaže Cezpoľný beh. Tradične sa konalo v mestskom parku J.B. Magina v Dubnici nad Váhom. Chlapcov v daždivom počasí okrem 2 000 m behu čakala i náročná konkurencia atlétov. Markovi Moškovi, Lukášovi Lacherovi a Tomášovi Peckovi ďakujeme za účasť a reprezentáciu našej školy. 

 • Rada rodičov pri ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia v Dubnici nad Váhom pozýva rodičov, učiteľov, žiakov a priateľov školy na jesennú „GULÁŠ PÁRTY“. Akcia sa uskutoční v piatok, 13. 10. 2017 o 15.00 hod na školskom dvore. Pre deti budú pripravené súťaže a zábavné atrakcie. Príspevok na guláš – 1,- €. Vezmite deti a príďte sa s nami zabaviť a prežiť pekné jesenné popoludnie. Tešíme sa na vás.

 • Dňa 29. septembra 2017 sa naši žiaci a žiačky 2.stupňa zúčastnili na 25. ročníku športového turnaja O putovný pohár sv. Michal v minifutbale a vo vybíjanej. Organizátorom býva tradične ZŠ sv. Michala v Nemšovej. Vo vybíjanej sa tentoraz stretli v zápasoch štyri dievčenské družstvá (ZŠ s MŠ sv. D. Savia z Dubnice nad Váhom, ZŠ sv. Michala z Nemšovej, ZŠ J. Palu z Nemšovej a ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína) a v minifutbale päť chlapčenských družstiev (ZŠ s MŠ sv. D. Savia z Dubnice nad Váhom, ZŠ sv. J. Bosca z Novej Dubnice, ZŠ sv. Michala z Nemšovej, ZŠ J. Palu z Nemšovej a ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta z Trenčína). Chlapcom ďakujeme za krásne 2. miesto. Hrali naozaj neskutočne napínavé zápasy a do poslednej sekundy sme dúfali, že si tentokrát pohár odnesieme my. Avšak nesklamali ani dievčatá, pretože bolo cítiť z hry ich zápal pre šport. Ešte raz vďaka, chlapci a dievčatá, za účasť a peknú športovú reprezentáciu našej školy. viac: foto

 • Každoročne usporadúva mesto Dubnica nad Váhom spolu s Ligou proti rakovine charitatívne podujatie s názvom „Deň behu pre všetkých.“ Nebolo tomu inak ani tento rok a areál Parku J. B. Magina patril v utorok 19. 9. 2017 všetkým podporovateľom  akcie. Ani daždivé počasie nezabránilo nášmu nadšeniu a behu sme sa zúčastnili aj my, žiaci ZŠ s MŠ sv. Dominika Savia. Malou troškou sme prispeli na pomoc tejto ušľachtilej myšlienky. 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171

Fotogaléria