Novinky

Štvrtok 14. 12. 2017
Počet návštev: 1413255

Narodeniny a meniny

Dnes (Štvrtok 14.12.2017)
Bronislava Novosádová (6.)

Štvrtok 14. 12. 2017

Mapa

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171

Základná škola s materskou školou sv. Dominika Savia

Sme školou 21. storočia, ktorá je moderná a stále sa rozvíjajúca. Škola rodinného typu, ktorá svojim žiakom poskytuje kvalitné vzdelávanie a výchovu.

Novinky

 • Pod týmto názvom sa dňa 8.12.2017 v ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne uskutočnilo krajské kolo súťaže v recitácii náboženskej poézie a prózy. Na súťaži sa zúčastnili títo žiaci: Karin Vargová, Tobiáš Chudo, Tatiana Lišková, Monika Štefúnová a Mária Farská. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov v nasledujúcich súťažiach.

 • Dňa 30.11.2017 sa žiaci našej školy Erick Vozár, Dominik Siekel a Tomáš Benko zúčastnili okresného kola Technickej olympiády. Za kategóriu B súťažil Tomáš Benko a umiestnil sa na peknom 3. mieste. V kategórii A súťažila dvojica Erick a Dominik. Ďakujeme za reprezentáciu. Blahoželáme.

 • Dňa 29.11.2017 sa v CVČ Dubnica nad Váhom uskutočnilo okresné kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Na tomto podujatí sa zúčastnil žiak 9. ročníka, Filip Híreš, ktorý v silnej konkurencii tejto náročnej súťaže obsadil 5. miesto. Filipovi blahoželáme k úspechu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, za prejavenie hlbokých vedomostí i krásneho vzťahu k materinskému jazyku.

 • Slovenský atletický zväz v spolupráci s mestom Dubnica nad Váhom usporiadal v rámci projektu Detská atletika 2.kolo súťaže Bavme deti športom, ktorého sa zúčastnila i naša škola. Družstvo štyroch žiakov a žiačok 1. až 3. ročníka pod vedením Mgr. Behanovej si v sobotu 25.novembra v mestskej športovej hale zmeralo sily s rovesníkmi iných základných škôl a atletických škôlok zo širokého okolia. Žiaci súťažili v športových disciplínach ako sú behanie, hádzanie, skákanie. Okrem toho, že sa naozaj športom zabavili a umiestnili sa na 3. mieste, získali aj postup do krajského kola.Detská atletika je projekt Slovenského atletického zväzu, ktorého hlavným cieľom je ponúknuť deťom novú možnosť rozvoja pohybových schopností v podobe pravidelnej celoročnej športovej aktivity. Deti od 5 do 12 rokov sú potenciálni mladí športovci, ktorí si pozitívnym vzťahom k športu súčasne budujú i pozitívny vzťah k zdravému životnému štýlu, ktorý je zároveň dobrou prevenciou pred sociálno- patologickými javmi v neskoršom veku. viac: foto

 • Dňa 20.11.2017 navštívili našu školu odborníci programu Škola hrou, s.r.o. z Bratislavy. Predviedli nám chemickú show plnú efektov aj s vysvetlením videných pokusov. Zapojili sme sa aj do výroby „ hračiek“. Ďakujeme.

 • Dňa 8.11. našu školu reprezentovali Andrej Šťastný (9.roč.), Filip Híreš (9.roč.) a Filip Ondráš (7.roč.) v okresnom kole v stolnom tenise. Rozdiel jedného bodu by bol stačil na to, aby získali bronzovú medailu. Zo 6 zúčastnených škôl nakoniec skončili na 4. mieste. Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu. viac: foto

 • Dňa 14. 11. 2017 sa zúčastnili žiaci 5. a 7. ročníka prednášky o zdravom životnom štýle v priestoroch bývalej II. ZŠ. Prvým hosťom bola Mgr. Erika Prostredná, ktorá vystúpila s príspevkom o KYBERŠIKANE, druhá bola zástupkyňa obchodu so zdravou výživou Púpavienka, ktorá ponúkla na ochutnanie zdravé sladkosti v podobe sušeného ovocia a zeleninových chipsov. Nakoniec boli ukážky bojového umenia AIKIDO. Žiaci získali účastnícky diplom.

 • Dňa 10. 11. 2017 sa žiaci II. stupňa zúčastnili dobrodružnej, hudobnej komédie s názvom OSTROV POKLADOV. Príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných zvratov ožil na doskách Divadla Jána Palárika v Trnave. Žiaci boli nadšení nebojácnym hrdinom Jimom Hawkinsom, ktorý sa plavil na lodi Hispaniola k bájnemu pokladu. Nádherné predstavenie si vyslúžilo náš vrelý potlesk.

 • V noci, z 3. na 4. novembra 2017, sa uskutočnila v našej škole tradičná Noc so svätými. Tejto akcie sa zúčastnili žiaci I. stupňa a piataci. Po spoločnej modlitbe na cintoríne si žiaci pozreli prezentáciu o sv. Jakubovi Staršom, ktorý je patrónom kostola v našom meste. Pani učiteľka Michálková zaktivizovala prítomných kvízom Cesta ku svätosti. Program zaujal všetky deti. Po spoločných raňajkách sme sa v sobotu rozišli do svojich domovov. viac:foto

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou sv.Dominika Savia
  Školská 386
  018 41 Dubnica nad Váhom
 • 042/4421324
  042/4422171

Fotogaléria